Oto ponad 400 aplikacji, które wykradają dane za Facebooka. Jeżeli je posiadasz – natychmiast je usuń i zmień dane logowania!

Meta opublikowała wykaz obejmujący ponad 400 aplikacji na telefony z Androidem i iOS, które są niebezpieczne. Oprogramowanie wykrada dane logowania do Facebooka i może doprowadzić do utraty tożsamości w sieci. Najwięcej z tych aplikacji stanowią edytory zdjęć, a następnie są to narzędzia biznesowe.

Na pewno napotkaliście wiele aplikacji, które pozwalają na logowanie się kontem Facebooka, prawda? Niestety niektóre takie programy są złośliwe i tak naprawdę służą do wykradania loginów i haseł. Meta stworzyła listę niebezpiecznego oprogramowania tego typu, która obejmuje ponad 400 pozycji.

Z informacji przekazanych przez Meta wynika, że najwięcej aplikacji wykradających dane logowania do Facebooka stanowią edytory zdjęć, bo aż 42,6 proc. Następnie mamy narzędzia biznesowe (15,4 proc.) i dla telefonu (14,1 proc.). Firma wymienia też gry (11,7 proc.), VPN-y (11,7 proc.) oraz oprogramowanie lifestylowe (4,4 proc.).

Pełny wykaz tych aplikacji udostępniony przez firmę Meta dostępny jest na tej stronie. Jeśli macie jeden z tych programów na telefonie z Androidem lub iOS, to go usuńcie i przy okazji zmieńcie hasło logowania do Facebooka.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *