Oto ponad 400 aplikacji, które wykradają dane za Facebooka. Jeżeli je posiadasz – natychmiast je usuń i zmień dane logowania!

Meta opublikowała wykaz obejmujący ponad 400 aplikacji na telefony z Androidem i iOS, które są niebezpieczne. Oprogramowanie wykrada dane logowania do Facebooka i może doprowadzić do utraty tożsamości w sieci. Najwięcej z tych aplikacji stanowią edytory zdjęć, a następnie są to narzędzia biznesowe.

Na pewno napotkaliście wiele aplikacji, które pozwalają na logowanie się kontem Facebooka, prawda? Niestety niektóre takie programy są złośliwe i tak naprawdę służą do wykradania loginów i haseł. Meta stworzyła listę niebezpiecznego oprogramowania tego typu, która obejmuje ponad 400 pozycji.

Z informacji przekazanych przez Meta wynika, że najwięcej aplikacji wykradających dane logowania do Facebooka stanowią edytory zdjęć, bo aż 42,6 proc. Następnie mamy narzędzia biznesowe (15,4 proc.) i dla telefonu (14,1 proc.). Firma wymienia też gry (11,7 proc.), VPN-y (11,7 proc.) oraz oprogramowanie lifestylowe (4,4 proc.).

Pełny wykaz tych aplikacji udostępniony przez firmę Meta dostępny jest na tej stronie. Jeśli macie jeden z tych programów na telefonie z Androidem lub iOS, to go usuńcie i przy okazji zmieńcie hasło logowania do Facebooka.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *