Oto ponad 400 aplikacji, które wykradają dane za Facebooka. Jeżeli je posiadasz – natychmiast je usuń i zmień dane logowania!

Meta opublikowała wykaz obejmujący ponad 400 aplikacji na telefony z Androidem i iOS, które są niebezpieczne. Oprogramowanie wykrada dane logowania do Facebooka i może doprowadzić do utraty tożsamości w sieci. Najwięcej z tych aplikacji stanowią edytory zdjęć, a następnie są to narzędzia biznesowe.

Na pewno napotkaliście wiele aplikacji, które pozwalają na logowanie się kontem Facebooka, prawda? Niestety niektóre takie programy są złośliwe i tak naprawdę służą do wykradania loginów i haseł. Meta stworzyła listę niebezpiecznego oprogramowania tego typu, która obejmuje ponad 400 pozycji.

Z informacji przekazanych przez Meta wynika, że najwięcej aplikacji wykradających dane logowania do Facebooka stanowią edytory zdjęć, bo aż 42,6 proc. Następnie mamy narzędzia biznesowe (15,4 proc.) i dla telefonu (14,1 proc.). Firma wymienia też gry (11,7 proc.), VPN-y (11,7 proc.) oraz oprogramowanie lifestylowe (4,4 proc.).

Pełny wykaz tych aplikacji udostępniony przez firmę Meta dostępny jest na tej stronie. Jeśli macie jeden z tych programów na telefonie z Androidem lub iOS, to go usuńcie i przy okazji zmieńcie hasło logowania do Facebooka.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *