Oto ponad 400 aplikacji, które wykradają dane za Facebooka. Jeżeli je posiadasz – natychmiast je usuń i zmień dane logowania!

Meta opublikowała wykaz obejmujący ponad 400 aplikacji na telefony z Androidem i iOS, które są niebezpieczne. Oprogramowanie wykrada dane logowania do Facebooka i może doprowadzić do utraty tożsamości w sieci. Najwięcej z tych aplikacji stanowią edytory zdjęć, a następnie są to narzędzia biznesowe.

Na pewno napotkaliście wiele aplikacji, które pozwalają na logowanie się kontem Facebooka, prawda? Niestety niektóre takie programy są złośliwe i tak naprawdę służą do wykradania loginów i haseł. Meta stworzyła listę niebezpiecznego oprogramowania tego typu, która obejmuje ponad 400 pozycji.

Z informacji przekazanych przez Meta wynika, że najwięcej aplikacji wykradających dane logowania do Facebooka stanowią edytory zdjęć, bo aż 42,6 proc. Następnie mamy narzędzia biznesowe (15,4 proc.) i dla telefonu (14,1 proc.). Firma wymienia też gry (11,7 proc.), VPN-y (11,7 proc.) oraz oprogramowanie lifestylowe (4,4 proc.).

Pełny wykaz tych aplikacji udostępniony przez firmę Meta dostępny jest na tej stronie. Jeśli macie jeden z tych programów na telefonie z Androidem lub iOS, to go usuńcie i przy okazji zmieńcie hasło logowania do Facebooka.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *