Poczta Polska ostrzega przed kolejnymi oszustwami. „Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą kradzieży”!

Poczta Polska podała, że zespół CERT zidentyfikował kolejne potencjalnie niebezpieczne strony internetowe — prawdopodobnie mogą one posłużyć do wyłudzania danych.

Poczta Polska w swojej informacji prasowej informuje, że CERT Poczty Polskiej otrzymał informację o rejestracji domen, które podszywają się pod Pocztę Polską. Poczta miała już przedsięwziąć środki zaradcze, ale przestępcy mogą uruchamiać kolejne strony. Przykładowe domeny podszywające się pod PP to poczla-poiska.pl oraz poczta-polska.pt.

Jak podał Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej, nazwy rzekomych domen Poczty Polskiej, które pojawiły się ostatnio w internecie, zostały skonstruowane tak, by jak najwierniej przypominać w zapisie istniejącą stronę Spółki. Fałszywe strony różnią się od oficjalnej jedynie jedną literą. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą kradzieży. Spółka apeluje do klientów, by uważnie przyglądali się adresom stron oraz by nie klikali w podejrzane lub otrzymane od nieznanych osób pliki.

Jeśli chodzi o kampanie phishingowe i wyłudzanie, to ostatnio oszusty zacżęli podszywać się też pod urzędy skarbowe. Warto więc uważać na przekręty związane z PIT-ami.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

IYPS – Czy Twoje hasło jest bezpieczne? Aplikacja, która sprawdza bezpieczeństwo haseł

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do sieci, bezpieczeństwo online staje się priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów tego bezpieczeństwa są silne i unikalne hasła. Ale jak sprawdzić, czy nasze hasła są rzeczywiście bezpieczne? Z pomocą przychodzi aplikacja IYPS – Is Your Password Secure?

Sprzęt

RTX 5090 z rekordową przepustowością pamięci

Według najnowszych doniesień Nvidia wybrała pamięć GDDR7 firmy Samsung jako preferowaną pamięć dla nadchodzącej serii kart graficznych GeForce RTX 50 “Blackwell”. Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, przeciek głosi, że ma być ona wykorzystana w produktach, które wejdą na rynek w 2025 roku.

Oprogramowanie

Oficjalnie wydano jądro Linux 6.12. Oto nowości

W tej wersji wprowadzono obsługę „PREEMPT_RT” w czasie rzeczywistym, nowy harmonogram o nazwie sched_ext oraz komunikaty alarmowe DRM w postaci kodów QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *