Polska policja chce usunięcia Rosji z Interpolu; wnioskuje gen. insp. Szymczyk. ,,Rosja nie jest godna uczestnictwa w tej organizacji”

Komendant Główny Polskiej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

Jak przekazała policja komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wobec braku akceptacji zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

– Interpol to elitarna instytucja, której zadaniem jest współpraca na arenie międzynarodowej w ściganiu przestępców, a w chwili obecnej Rosja nie daje rękojmi, że może te zadania wypełniać w sposób właściwy. Łamanie prawa i przestępstwa, do jakich dochodzi na terenie Ukrainy, świadczą o tym, że ta organizacja nie jest godna, aby być członkiem takiej instytucji – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Wskazał, że jeszcze przed agresją na Ukrainę polska policja wskazywała na nadużywanie czerwonej noty interpolowskiej przez Rosję. – Była wydawana nie tylko w stosunku do najgroźniejszych przestępców, ale również wobec osób, które prowadziły działalność opozycyjną na terenie Rosji więc wykorzystywane były politycznie – wyjaśnił.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *