Polska policja chce usunięcia Rosji z Interpolu; wnioskuje gen. insp. Szymczyk. ,,Rosja nie jest godna uczestnictwa w tej organizacji”

Komendant Główny Polskiej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

Jak przekazała policja komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wobec braku akceptacji zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

– Interpol to elitarna instytucja, której zadaniem jest współpraca na arenie międzynarodowej w ściganiu przestępców, a w chwili obecnej Rosja nie daje rękojmi, że może te zadania wypełniać w sposób właściwy. Łamanie prawa i przestępstwa, do jakich dochodzi na terenie Ukrainy, świadczą o tym, że ta organizacja nie jest godna, aby być członkiem takiej instytucji – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Wskazał, że jeszcze przed agresją na Ukrainę polska policja wskazywała na nadużywanie czerwonej noty interpolowskiej przez Rosję. – Była wydawana nie tylko w stosunku do najgroźniejszych przestępców, ale również wobec osób, które prowadziły działalność opozycyjną na terenie Rosji więc wykorzystywane były politycznie – wyjaśnił.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.