Polska policja chce usunięcia Rosji z Interpolu; wnioskuje gen. insp. Szymczyk. ,,Rosja nie jest godna uczestnictwa w tej organizacji”

Komendant Główny Polskiej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

Jak przekazała policja komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wobec braku akceptacji zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

– Interpol to elitarna instytucja, której zadaniem jest współpraca na arenie międzynarodowej w ściganiu przestępców, a w chwili obecnej Rosja nie daje rękojmi, że może te zadania wypełniać w sposób właściwy. Łamanie prawa i przestępstwa, do jakich dochodzi na terenie Ukrainy, świadczą o tym, że ta organizacja nie jest godna, aby być członkiem takiej instytucji – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Wskazał, że jeszcze przed agresją na Ukrainę polska policja wskazywała na nadużywanie czerwonej noty interpolowskiej przez Rosję. – Była wydawana nie tylko w stosunku do najgroźniejszych przestępców, ale również wobec osób, które prowadziły działalność opozycyjną na terenie Rosji więc wykorzystywane były politycznie – wyjaśnił.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *