Polska policja chce usunięcia Rosji z Interpolu; wnioskuje gen. insp. Szymczyk. ,,Rosja nie jest godna uczestnictwa w tej organizacji”

Komendant Główny Polskiej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

Jak przekazała policja komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wobec braku akceptacji zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, zwrócił się do Sekretarza Generalnego Interpolu Jürgena Stocka z wnioskiem o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tej organizacji.

– Interpol to elitarna instytucja, której zadaniem jest współpraca na arenie międzynarodowej w ściganiu przestępców, a w chwili obecnej Rosja nie daje rękojmi, że może te zadania wypełniać w sposób właściwy. Łamanie prawa i przestępstwa, do jakich dochodzi na terenie Ukrainy, świadczą o tym, że ta organizacja nie jest godna, aby być członkiem takiej instytucji – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Wskazał, że jeszcze przed agresją na Ukrainę polska policja wskazywała na nadużywanie czerwonej noty interpolowskiej przez Rosję. – Była wydawana nie tylko w stosunku do najgroźniejszych przestępców, ale również wobec osób, które prowadziły działalność opozycyjną na terenie Rosji więc wykorzystywane były politycznie – wyjaśnił.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Inne

Twój e-PIT – jak łatwo rozliczyć podatek przez internet?

Jak rozliczyć podatek przez internet przy użyciu usługi Twój e-PIT? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i uzyskać podgląd naszej wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej? Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać, zapraszamy do lektury poradnika, w którym krok po kroku omawiamy kluczowe funkcje e-PIT-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *