Procesory Intel “Alder Lake” wyginają się w podstawce. Firma odpiera zarzuty

Wielu zaawansowanych użytkowników procesorów Intel Core 12. gen “Alder Lake” zauważyło dziwną przypadłość nowych chipów. Te bowiem wyginają się po montażu w gnieździe LGA1700. Efektem tego jest wzrost temperatur ze względu na słabszy kontakt ze schładzaczem. Niebiescy postanowili odnieść się w końcu do sprawy.

Procesory takie jak Intel Core i9-12900KS to świetne układy, co potwierdzają liczne testy. Okazuje się jednak, że chipy z rodziny Alder Lake cierpią na dość specyficzną przypadłość i wyginają się po dłuższym czasie zainstalowane w gnieździe LGA1700. Problem widać szczególnie w przypadku samego rozpraszacza ciepła IHS i według wstępnych doniesień ma być związany z mechanizmem blokowania chipu, który wywiera zbyt duży nacisk na układ.

Załączone wideo przedstawia, jak po zamknięciu procesora w sockecie zmienia się jego naprężenie i jakie są tego efekty. Chłodzenie położone na chipie bez blokady przylega do niego idealnie, ale gdy zacisk jest zamknięty, pojawiają się wyraźne przerwy. Jest to problem, bo w takim przypadku efektywność odbierania ciepła znacząco spada. Żeby było ciekawiej, część redakcji, w tym Anandtech, zauważyło również wyginanie się samego backplate’u na płycie głównej. Trudno obecnie przewidzieć, jakie problemy mogą z tego wyniknąć.

Intel postanowił odnieść się do sprawy, ale nie wszyscy będą zadowoleni z jego oświadczenia.

Nie otrzymaliśmy doniesień o procesorach Intel Core 12. generacji działających poza specyfikacjami z powodu zmian w zintegrowanym rozpraszaczu ciepła (IHS). Z naszych wewnętrznych danych wynika, że ​​IHS w procesorach desktopowych 12. generacji może mieć niewielkie ugięcie po zainstalowaniu w gnieździe. Takie niewielkie ugięcie jest oczekiwane i nie powoduje, że procesor będzie działał poza specyfikacjami. Zdecydowanie odradzamy wszelkie modyfikacje gniazda lub niezależnego mechanizmu ładowania. Takie modyfikacje spowodują, że procesor będzie działał niezgodnie ze specyfikacją i może unieważnić wszelkie gwarancje na produkt.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.