Rosja grozi Elonowi Muskowi za pomoc Ukrainie. Starlink jest solą w oku Kremla

Elon Musk jest aktywnie zaangażowany w pomoc Ukrainie walczącej z Rosją. Dostarczył on do zaatakowanego kraju terminale Starlink, które zapewniają ludziom łączność. Rosjanom się to nie podoba i szef tamtejszej agencji kosmicznej twierdzi, że Elon Musk angażuje się w ten sposób w pomoc faszystom.

Wojna w Ukrainie trwa już 2,5 mies. W miejscach, gdzie Rosjanie zniszczyli infrastrukturę, w uzyskiwaniu dostępu do internetu pomagają terminale Starlink. Elon Musk i jego SpaceX dostarczyli do najechanego kraju mnóstwo takiego sprzętu. Rosjanom oczywiście się to nie podoba.

Głos w tej sprawie zabrał na Telegramie Dmitrij Rogozin, szef Roskosmosu, który z Elonem Muskiem ma na pieńku nie od dziś. Twierdzi on, że za dostawy Starlinków odpowiada Pentagon i w ten sposób założyciel SpaceX czynnie wspiera aktywność faszystów. Według Rogozina Musk musi za to odpowiedzieć. Poniżej wypowiedź dyrektora Roskosmosu.

Według naszych informacji dostarczanie i przekazywanie Siłom Zbrojnym Ukrainy terminali do odbioru i transmisji internetu poprzez Starlink zostało zrealizowane przez Pentagon. Elon Musk jest więc zaangażowany w dostarczanie siłom faszystowskim na Ukrainie łączności wojskowej

stwierdził Rogozin na Telegramie.

Dla Kremla Starlink jest solą w oku. Rosjanie nawet odgrażali się, że będą niszczyć satelity SpaceX znajdujące się na orbicie i mają do tego odpowiednią broń. Na razie jednak skończyło się tylko na straszeniu, z czego Rosja jest znana.

Elon Musk zareagował na te słowa w trzech tweetach. Zamieścił w nich post Rogozina i odniósł się do używania przez Rosjan słowa “nazista”. Na koniec napisał, że “miło było was poznać“. To tak na wypadek, gdyby zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *