Rosja grozi Elonowi Muskowi za pomoc Ukrainie. Starlink jest solą w oku Kremla

Elon Musk jest aktywnie zaangażowany w pomoc Ukrainie walczącej z Rosją. Dostarczył on do zaatakowanego kraju terminale Starlink, które zapewniają ludziom łączność. Rosjanom się to nie podoba i szef tamtejszej agencji kosmicznej twierdzi, że Elon Musk angażuje się w ten sposób w pomoc faszystom.

Wojna w Ukrainie trwa już 2,5 mies. W miejscach, gdzie Rosjanie zniszczyli infrastrukturę, w uzyskiwaniu dostępu do internetu pomagają terminale Starlink. Elon Musk i jego SpaceX dostarczyli do najechanego kraju mnóstwo takiego sprzętu. Rosjanom oczywiście się to nie podoba.

Głos w tej sprawie zabrał na Telegramie Dmitrij Rogozin, szef Roskosmosu, który z Elonem Muskiem ma na pieńku nie od dziś. Twierdzi on, że za dostawy Starlinków odpowiada Pentagon i w ten sposób założyciel SpaceX czynnie wspiera aktywność faszystów. Według Rogozina Musk musi za to odpowiedzieć. Poniżej wypowiedź dyrektora Roskosmosu.

Według naszych informacji dostarczanie i przekazywanie Siłom Zbrojnym Ukrainy terminali do odbioru i transmisji internetu poprzez Starlink zostało zrealizowane przez Pentagon. Elon Musk jest więc zaangażowany w dostarczanie siłom faszystowskim na Ukrainie łączności wojskowej

stwierdził Rogozin na Telegramie.

Dla Kremla Starlink jest solą w oku. Rosjanie nawet odgrażali się, że będą niszczyć satelity SpaceX znajdujące się na orbicie i mają do tego odpowiednią broń. Na razie jednak skończyło się tylko na straszeniu, z czego Rosja jest znana.

Elon Musk zareagował na te słowa w trzech tweetach. Zamieścił w nich post Rogozina i odniósł się do używania przez Rosjan słowa “nazista”. Na koniec napisał, że “miło było was poznać“. To tak na wypadek, gdyby zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *