Rosja zablokowała media społecznościowe. Chce ukryć problemy na Ukrainie

Władze Rosji ograniczyły na terenie swojego kraju dostęp do mediów społecznościowych. Użytkownicy zgłaszają problemy z działaniem popularnych platform: Facebooka, Twittera i Instagrama. Brytyjski resort obrony twierdzi, że w ten sposób Rosja chce ukryć przed własnymi obywatelami szczegóły wojny na Ukrainie, która nie idzie po myśli Kremla.

Problemy z działaniem serwisów społecznościowych zaczęły się po tym, jak rosyjski urząd Roskomandzor rozpoczął częściowe ograniczenie dostępu do Facebooka. Ruch ten był odpowiedzią na działanie platformy, która nałożyła restrykcje na państwowe media rosyjskie (m.in. serwis Gazeta.ru i agencję prasową RIA Novosti), oznaczając ich posty jako mogące zawierać nieprawdziwe informacje.

Rosyjski urząd twierdzi, że chce w ten sposób chronić państwowe media. Oskarżył też Facebooka o próby ograniczania wolności słowa Rosjanom. Należy mieć oczywiście na uwadze, że mamy tutaj do czynienia z rosyjską instytucją państwową, która realizuje przekaz zgodny z linią Kremla (a więc niekoniecznie zgodny z faktami).

Zdaniem brytyjskiego ministerstwa obrony powody decyzji rosyjskiego regulatora są zgoła inne. “Rosyjskie siły nie czynią takich postępów, jakie planowały. Zmagają się z problemami logistycznymi i silnym oporem ukraińskim. Siły rosyjskie ponoszą straty w ludziach, a pewna liczba rosyjskich żołnierzy została wzięta do niewoli przez siły ukraińskie” – napisał resort w aktualizacji wywiadowczej, której treść cytuje Polska Agencja Prasowa.

Ministerstwo wskazuje, że “rosyjski rząd ograniczył dostęp do kilku platform mediów społecznościowych, próbując ukryć przed własnymi obywatelami szczegóły sytuacji na Ukrainie”.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.