Samsung wstrzymuje dostawy produktów do Rosji

Samsung kolejnym dużym podmiotem technologicznym, który zawiesza dostawy produktów do Rosji. 

Międzynarodowe firmy przyłączają się do sankcji wymierzonych w rosyjską gospodarkę. Rzecznik południowokoreańskiego giganta poinformował o wstrzymaniu dostaw wszystkich produktów Samsunga, począwszy od podzespołów aż po elektronikę użytkową.

Samsung wstrzymuje dostawy produktów na terenie Rosji. Przekaże także datki na działalność humanitarną

Rosyjski rynek otrzymał właśnie kolejny cios. Samsung dołącza m.in. do Apple, AMD oraz Microsoftu, które już wcześniej zadeklarowały wstrzymanie dostaw sprzętu i produktów do Rosji. W piątek anonimowy przedstawiciel Samsunga poinformował, że firma po przeanalizowaniu wydarzeń na Ukrainie zdecydowała się wstrzymać dostawy nie tylko telefonów, ale także chipów. Dla Rosjan może to być poważna niedogodność. Południowokoreański koncern jest bowiem czołowym producentem elektroniki z ponad 30-procentowym udziałem w rynku.

To nie jedyna forma wsparcia, jaką Samsung okaże w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Firma przekaże 6 milionów dolarów na działalność humanitarną w rejonach dotkniętych działaniami wojennymi, w tym milion na elektronikę użytkową dla poszkodowanych. Ponadto do ofiar konfliktu trafią także dobrowolne datki pracowników Samsunga. Producent zapowiedział stałe monitorowanie sytuacji na Ukrainie oraz możliwość podjęcia kolejnych kroków.

Od strony technologii użytkowej Rosja jest bombardowana na wszystkich frontach. Ograniczenia dotyczą nie tylko samych sprzętów i produktów, ale także ważnych usług. Google, Facebook, Snapchat, Twitter czy Reddit ograniczyły swoją działalność oraz dostępność na terenie Rosji. O ile na Putinie nie robi to pewnie wielkiego wrażenia, tak dla przeciętnego obywatela z pewnością jest to uciążliwe. W nadchodzących dniach możemy spodziewać się stanowisk kolejnych koncernów, które dołączą do bojkotowania rosyjskiego rynku.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Linux

Fedora Linux 40 została oficjalnie wydana

Fedora 40 i różne odmiany tej dystrybucji Linuksa są już oficjalnie dostępne i można je pobrać ze strony Fedora Project. Główną nowością jest aktualizacja pulpitu GNOME 46; wersja KDE przełącza się również na KDE Plasma 6.

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *