Samsung wstrzymuje dostawy produktów do Rosji

Samsung kolejnym dużym podmiotem technologicznym, który zawiesza dostawy produktów do Rosji. 

Międzynarodowe firmy przyłączają się do sankcji wymierzonych w rosyjską gospodarkę. Rzecznik południowokoreańskiego giganta poinformował o wstrzymaniu dostaw wszystkich produktów Samsunga, począwszy od podzespołów aż po elektronikę użytkową.

Samsung wstrzymuje dostawy produktów na terenie Rosji. Przekaże także datki na działalność humanitarną

Rosyjski rynek otrzymał właśnie kolejny cios. Samsung dołącza m.in. do Apple, AMD oraz Microsoftu, które już wcześniej zadeklarowały wstrzymanie dostaw sprzętu i produktów do Rosji. W piątek anonimowy przedstawiciel Samsunga poinformował, że firma po przeanalizowaniu wydarzeń na Ukrainie zdecydowała się wstrzymać dostawy nie tylko telefonów, ale także chipów. Dla Rosjan może to być poważna niedogodność. Południowokoreański koncern jest bowiem czołowym producentem elektroniki z ponad 30-procentowym udziałem w rynku.

To nie jedyna forma wsparcia, jaką Samsung okaże w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Firma przekaże 6 milionów dolarów na działalność humanitarną w rejonach dotkniętych działaniami wojennymi, w tym milion na elektronikę użytkową dla poszkodowanych. Ponadto do ofiar konfliktu trafią także dobrowolne datki pracowników Samsunga. Producent zapowiedział stałe monitorowanie sytuacji na Ukrainie oraz możliwość podjęcia kolejnych kroków.

Od strony technologii użytkowej Rosja jest bombardowana na wszystkich frontach. Ograniczenia dotyczą nie tylko samych sprzętów i produktów, ale także ważnych usług. Google, Facebook, Snapchat, Twitter czy Reddit ograniczyły swoją działalność oraz dostępność na terenie Rosji. O ile na Putinie nie robi to pewnie wielkiego wrażenia, tak dla przeciętnego obywatela z pewnością jest to uciążliwe. W nadchodzących dniach możemy spodziewać się stanowisk kolejnych koncernów, które dołączą do bojkotowania rosyjskiego rynku.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *