Snapdragon 8 Gen 1 pokonany w Geekbench. Dimensity 8100 lepsze

Snapdragon ma problemy z dotrzymaniem kroku firmie MediaTek. Snapdragon 8 Gen 1 coraz lepiej radzi sobie z chipami Dimensity.

Przede wszystkim Dimensity 9000 pokonało już wydajnością procesor Snapdragon 8 Gen 1. Ale jakby tego było mało, teraz układ Qualcomma jest słabszy również od Dimensity 8100. Jak donosi Digital Chat Station, w Geekbench pojawiły się wyniki testu układów Snapdragon 888, Snapdragon 8 Gen 1 oraz Dimensity 8100.

Co się okazuje? Układ MediaTek dość łatwo wychodzi na prowadzenie w stosunku do obu Snapdragonów w teście na wiele rdzeni. W benchmarku urządzenia to RMX3562, czyli realme GT NEO3, które niedługo pojawi się na rynku. Co ciekawe, sam układ Dimensity 8100 (jak i cała seria 8000) przeznaczone są raczej do telefonów ze wyższej średniej półki, a nie flagowców i tworzone są w procesie litograficznym 5 nm, a nie 4 nm, jak Snapdragon 8 Gen 1. Tym bardziej jest to imponujący wynik, choć warto pamiętać że w testach na jeden rdzeń znacznie lepiej radzą sobie Snapdragony, jako że mają na pokładzie mocny rdzeń Cortex-X1.

Jeśli chodzi o sprawy związane z technologiami mobilnymi, to ekipa serwisu iFixit postanowiła rozebrać na części pierwsze najnowszy flagowiec Samsunga – Galaxy S22. Niestety to kolejny telefon, który nie będzie prosty w naprawie. Z kolei HTC planuje telefon, który będzie skupiał się na możliwościach Metaverse.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *