Snapdragon 8 Gen 1 pokonany w Geekbench. Dimensity 8100 lepsze

Snapdragon ma problemy z dotrzymaniem kroku firmie MediaTek. Snapdragon 8 Gen 1 coraz lepiej radzi sobie z chipami Dimensity.

Przede wszystkim Dimensity 9000 pokonało już wydajnością procesor Snapdragon 8 Gen 1. Ale jakby tego było mało, teraz układ Qualcomma jest słabszy również od Dimensity 8100. Jak donosi Digital Chat Station, w Geekbench pojawiły się wyniki testu układów Snapdragon 888, Snapdragon 8 Gen 1 oraz Dimensity 8100.

Co się okazuje? Układ MediaTek dość łatwo wychodzi na prowadzenie w stosunku do obu Snapdragonów w teście na wiele rdzeni. W benchmarku urządzenia to RMX3562, czyli realme GT NEO3, które niedługo pojawi się na rynku. Co ciekawe, sam układ Dimensity 8100 (jak i cała seria 8000) przeznaczone są raczej do telefonów ze wyższej średniej półki, a nie flagowców i tworzone są w procesie litograficznym 5 nm, a nie 4 nm, jak Snapdragon 8 Gen 1. Tym bardziej jest to imponujący wynik, choć warto pamiętać że w testach na jeden rdzeń znacznie lepiej radzą sobie Snapdragony, jako że mają na pokładzie mocny rdzeń Cortex-X1.

Jeśli chodzi o sprawy związane z technologiami mobilnymi, to ekipa serwisu iFixit postanowiła rozebrać na części pierwsze najnowszy flagowiec Samsunga – Galaxy S22. Niestety to kolejny telefon, który nie będzie prosty w naprawie. Z kolei HTC planuje telefon, który będzie skupiał się na możliwościach Metaverse.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.