Środowisko GNOME 42 jest w fazie publicznych testów beta

Graficzne środowisko GNOME doczekało się nowej bety. Wersja 42 jest już dostępna dla wszystkich chętnych do jej przetestowania. Oficjalna, stabilna wersja GNOME 42 pojawi się za to już za miesiąc.

Pierwsi testerzy zdążyli już zauważyć, że port Nautilus GTK4 nie pojawił się w tym wydaniu, co dla wielu osób może stanowić pewnego rodzaju problem. Ogólna opinia dotycząca GNOME 42.beta jest jednak bardzo pozytywna, a wydanie beta środowiska zostało docenione przez społeczność.

Zmiany w becie

W porównaniu z wersją 41, w becie 42 znalazło się miejsce na API do asynchronicznego przenoszenia plików. Ponadto dodano nowe domyślne tapety dla jasnych i ciemnych motywów środowiska. Kalendarz oraz inne programy GNOME przeniesiono do zestawu narzędzi GTK4.

Twórcy podkreślają, że w tym wydaniu dokonano wielu zmian powłoki. Użytkownicy otrzymali nowy interfejs do zrzutów ekranu, pojawiła się obsługa ciemnych tapet czy ekranu prywatności DRM. Fanów środowiska z pewnością ucieszy informacja, że GNOME eksportuje teraz informacje o baterii dla obsługiwanych urządzeń Bluetooth.

Pobieranie bety GNOME 42

Betę GNOME 42 można ściągnąć z linków podanych w oficjalnej informacji o becie. Zanim jednak zdecydujemy się na jego pobranie, powinniśmy pamiętać, że oprogramowanie w wersji beta może nie być w pełni stabilne. Jeżeli nie chcemy ryzykować, lepiej zaczekać na wydanie stabilnej wersji GNOME 42, która powinna pojawić się już 23 marca.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.