Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Program certyfikacji Wi-Fi 7 jest już w toku, co oznacza, że producenci urządzeń oraz klienci mogą uzyskać potwierdzenie prawidłowego działania nowej technologii. Grupa Wi-Fi Alliance ma nadzieję, że nowy standard zaspokoi potrzeby różnych sektorów, takich jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, praca hybrydowa, przemysłowy Internet Rzeczy czy “inteligentna” motoryzacja. Planuje się, że jeszcze przed końcem 2024 roku na rynku pojawią się laptopy, płyty główne, urządzenia mobilne i routery z certyfikatem Wi-Fi 7.

Porównanie parametrów WiFi 6 oraz WiFi7

Jednym z największych atutów nowego standardu Wi-Fi 7 jest znaczny wzrost prędkości przesyłu danych. W porównaniu do poprzedniego standardu, Wi-Fi 6, prędkość przesyłu danych może wzrosnąć nawet pięciokrotnie. Maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć za pomocą Wi-Fi 7, wynosi 46 Gb/s. Nowe rozwiązanie umożliwia płynne przełączanie się pomiędzy trzema dostępnymi pasmami: 2,4 GHz, 5 GHz oraz 6 GHz. Dodatkowo, rozszerzono zakres dostępnych kanałów dla pasma 6 GHz o kanały 320 MHz. Funkcja Multi-Link Operation (MLO) umożliwia jednoczesne przesyłanie i odbieranie danych przez wiele łączy.

Wi-Fi 7 wprowadza również nową modulację 4096-QAM (w porównaniu do 1024-QAM w Wi-Fi 6) oraz technologię 16X16 MU-MIMO (w porównaniu do 8X8 MU-MIMO w Wi-Fi 6). Te ulepszenia przekładają się na wysoką wydajność sieci, niezależnie od liczby podłączonych urządzeń. Co więcej, zasięg sieci nie powinien ucierpieć na tych udoskonaleniach i wyniesie do 30 metrów wewnątrz pomieszczeń oraz do 120 metrów na zewnątrz. Dzięki tym cechom, Wi-Fi 7 otwiera nowe możliwości dla szybkiej i niezawodnej łączności bezprzewodowej.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *