Strona Gazpromu zhackowana. Trwają ataki na całą rosyjską sieć

„Hej, Gazprom, chcecie zagrać w grę?” – zapytali haktywiści z grupy Anonymous i nie czekając na odpowiedź przeprowadzili atak na strony internetowe Gazpromu. Wojna z Rosją toczy się cały czas również w cyberprzestrzeni.

Ukraina ma za sobą miliony osób, które starają się pomóc krajowi dotkniętemu wojną. Każdy pomaga tak, jak może – żołnierze bohatersko walczą w kraju, państwa wprowadzają sankcje, które Rosja powinna odczuć bardzo dotkliwie, a miliony osób wysyłają pieniądze potrzebne na walkę z wrogiem. Wojna toczy się jednak również w sieci.

Anonymous zaatakowało Gazprom

Rosja już odczuwa konsekwencje swojej agresji na Ukrainę. Strony rosyjskiego parlamentu, Ministerstwa Obrony Narodowej doświadczyły „niespodziewanych” problemów, które przypadkowe nie były, bo stały za nimi ataki hakerów, którzy jak mogą, starają się pokrzyżować Rosjanom szyki. Teraz przyszła kolej na najbardziej rozpoznawaną rosyjską firmę – Gazprom.

Grupa haktywistów Anonymous przeprowadziła atak na strony internetowe Gazpromu. Chwilę wcześniej na ich twitterowym koncie znalazł się wpis „Hej, Gazprom, chcecie zagrać w grę?”.

Niedługo później przeprowadzono atak na strony internetowe Gazpromu.

Anonymous przesyła pozdrowienia Putinowi

Na YouTubie znalazł się również filmik skierowany specjalnie do Władimira Putina, w którym grupa Anonymous informuje o przejęciu najważniejszych kanałów informacyjnych i stron istotnych dla Rosji. Kolektyw ostrzega, że działania Putina nie zostaną zapomniane i jest już za późno, żeby „się ich spodziewać”, ponieważ oni już działają.

Powstał nawet specjalny kanał na Discordzie, na którym podawane są informacje dotyczące kolejnych ataków. W internecie publikowane są listy rosyjskich stron, które nie zostały jeszcze zhakowane. Wszystkich zachęca się do dołączania do działań hakerskich, by walczyć z rosyjską dezinformacją i propagandą.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *