Szaleństwo Putina! Rosjanie zrzucili na Ukrainę bomby próżniowe. Są zakazane konwencją genewską!

Rosyjskie wojsko zrzuciło zakazane bomby próżniowe (termobaryczne) na Ochtyrkę w obwodzie sumskim na Ukrainie, 120 km na zachód od Charkowa. Poinformował o tym burmistrz miasta Pavlo Kuzmenko. Przypomniał, że bomby próżniowe są zakazane przez konwencję genewską.

Burmistrz Ochtyrki – o czym informuje agencja Unian – przekazał w oświadczeniu na Facebooku, że na miasto Rosjanie zrzucili zakazane bomby próżniowe, wysadzając w powietrze zbiorniki z ropą. „Wróg toczy nikczemną wojnę” – dodał.

Wskazał, że bomby próżniowe zakazane przez konwencję genewską. Jak podawał Unian, szef rady miejskiej Sum Dmytro Żywyckij oświadczył, że w poniedziałek o godzinie 11.30 w Ochtyrce najeźdźcy wysadzili składnicę ropy.

– Ze wszystkich stron na miasto kieruje się sprzęt wojskowy wroga. Jest ryzyko walk ulicznych! Bądźcie w bezpiecznym miejscu w domu, z dala od okien – zaapelował do mieszkańców.

W sobotę dziennikarz CNN Frederik Pleitgen informował, że armia rosyjska rozmieściła ciężki miotacz ognia TOS-1, który wystrzeliwuje rakiety termobaryczne, na południe od Biełgorodu.

Bomby próżniowe zasysają tlen, tworząc potężne, wysokotemperaturowe eksplozje, które mogą uszkodzić organy wewnętrzne.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *