Szaleństwo Putina! Rosjanie zrzucili na Ukrainę bomby próżniowe. Są zakazane konwencją genewską!

Rosyjskie wojsko zrzuciło zakazane bomby próżniowe (termobaryczne) na Ochtyrkę w obwodzie sumskim na Ukrainie, 120 km na zachód od Charkowa. Poinformował o tym burmistrz miasta Pavlo Kuzmenko. Przypomniał, że bomby próżniowe są zakazane przez konwencję genewską.

Burmistrz Ochtyrki – o czym informuje agencja Unian – przekazał w oświadczeniu na Facebooku, że na miasto Rosjanie zrzucili zakazane bomby próżniowe, wysadzając w powietrze zbiorniki z ropą. „Wróg toczy nikczemną wojnę” – dodał.

Wskazał, że bomby próżniowe zakazane przez konwencję genewską. Jak podawał Unian, szef rady miejskiej Sum Dmytro Żywyckij oświadczył, że w poniedziałek o godzinie 11.30 w Ochtyrce najeźdźcy wysadzili składnicę ropy.

– Ze wszystkich stron na miasto kieruje się sprzęt wojskowy wroga. Jest ryzyko walk ulicznych! Bądźcie w bezpiecznym miejscu w domu, z dala od okien – zaapelował do mieszkańców.

W sobotę dziennikarz CNN Frederik Pleitgen informował, że armia rosyjska rozmieściła ciężki miotacz ognia TOS-1, który wystrzeliwuje rakiety termobaryczne, na południe od Biełgorodu.

Bomby próżniowe zasysają tlen, tworząc potężne, wysokotemperaturowe eksplozje, które mogą uszkodzić organy wewnętrzne.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *