Szaleństwo Putina! Rosjanie zrzucili na Ukrainę bomby próżniowe. Są zakazane konwencją genewską!

Rosyjskie wojsko zrzuciło zakazane bomby próżniowe (termobaryczne) na Ochtyrkę w obwodzie sumskim na Ukrainie, 120 km na zachód od Charkowa. Poinformował o tym burmistrz miasta Pavlo Kuzmenko. Przypomniał, że bomby próżniowe są zakazane przez konwencję genewską.

Burmistrz Ochtyrki – o czym informuje agencja Unian – przekazał w oświadczeniu na Facebooku, że na miasto Rosjanie zrzucili zakazane bomby próżniowe, wysadzając w powietrze zbiorniki z ropą. „Wróg toczy nikczemną wojnę” – dodał.

Wskazał, że bomby próżniowe zakazane przez konwencję genewską. Jak podawał Unian, szef rady miejskiej Sum Dmytro Żywyckij oświadczył, że w poniedziałek o godzinie 11.30 w Ochtyrce najeźdźcy wysadzili składnicę ropy.

– Ze wszystkich stron na miasto kieruje się sprzęt wojskowy wroga. Jest ryzyko walk ulicznych! Bądźcie w bezpiecznym miejscu w domu, z dala od okien – zaapelował do mieszkańców.

W sobotę dziennikarz CNN Frederik Pleitgen informował, że armia rosyjska rozmieściła ciężki miotacz ognia TOS-1, który wystrzeliwuje rakiety termobaryczne, na południe od Biełgorodu.

Bomby próżniowe zasysają tlen, tworząc potężne, wysokotemperaturowe eksplozje, które mogą uszkodzić organy wewnętrzne.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Cyberwojna trwa w najlepsze – jak się bronić?

Mało kto jest ekspertem od cyberbezpieczeństwa. Większość z nas po prostu korzysta z internetu, aplikacji mobilnych, gier, programów komputerowych i usług online absolutnie nie zaprzątając sobie głowy, jak to wszystko działa. Za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie trwa konflikt zbrojny, przeprowadzane są również cyberataki, jednak naiwnością byłoby myśleć, że my jesteśmy od nich wolni. Tak naprawdę cyberwojna trwa od dawna, a jej celem może być każdy. Jak możesz się obronić, nie będąc ekspertem od cyberbezpieczeństwa? Przygotowaliśmy przydatny zestaw porad i działań, które warto podjąć w celu ochrony własnych danych i własnego komputera.

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *