Szaleństwo Putina! Rosjanie zrzucili na Ukrainę bomby próżniowe. Są zakazane konwencją genewską!

Rosyjskie wojsko zrzuciło zakazane bomby próżniowe (termobaryczne) na Ochtyrkę w obwodzie sumskim na Ukrainie, 120 km na zachód od Charkowa. Poinformował o tym burmistrz miasta Pavlo Kuzmenko. Przypomniał, że bomby próżniowe są zakazane przez konwencję genewską.

Burmistrz Ochtyrki – o czym informuje agencja Unian – przekazał w oświadczeniu na Facebooku, że na miasto Rosjanie zrzucili zakazane bomby próżniowe, wysadzając w powietrze zbiorniki z ropą. „Wróg toczy nikczemną wojnę” – dodał.

Wskazał, że bomby próżniowe zakazane przez konwencję genewską. Jak podawał Unian, szef rady miejskiej Sum Dmytro Żywyckij oświadczył, że w poniedziałek o godzinie 11.30 w Ochtyrce najeźdźcy wysadzili składnicę ropy.

– Ze wszystkich stron na miasto kieruje się sprzęt wojskowy wroga. Jest ryzyko walk ulicznych! Bądźcie w bezpiecznym miejscu w domu, z dala od okien – zaapelował do mieszkańców.

W sobotę dziennikarz CNN Frederik Pleitgen informował, że armia rosyjska rozmieściła ciężki miotacz ognia TOS-1, który wystrzeliwuje rakiety termobaryczne, na południe od Biełgorodu.

Bomby próżniowe zasysają tlen, tworząc potężne, wysokotemperaturowe eksplozje, które mogą uszkodzić organy wewnętrzne.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.