Ukraińskie służby: rosyjskie wojska otrzymały rozkaz zniszczenia wież komunikacyjnych

Wojsko rosyjskie otrzymało rozkaz zniszczenia ukraińskich wież komunikacyjnych – poinformowała agencja Unian, powołując się na źródło w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.

Agencja podaje, że takie rozkazy dostały grupy dywersyjne i sabotażowe. Celem tych działań – według służb specjalnych Ukrainy – jest zablokowanie komunikacji.

Unian przypomina, że 24 lutego Państwowa Specjalna Służba Łączności wezwała operatorów telefonii komórkowej i internetu do zapewnienia komunikacji, nawet jeśli abonenci nie mają wystarczających środków na swoich kontach.

Jednocześnie operatorzy komórkowi Kyivstar, Vodafone i lifecell zablokowali dostęp do swoich sieci dla abonentów Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *