Ukraińskie służby: rosyjskie wojska otrzymały rozkaz zniszczenia wież komunikacyjnych

Wojsko rosyjskie otrzymało rozkaz zniszczenia ukraińskich wież komunikacyjnych – poinformowała agencja Unian, powołując się na źródło w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.

Agencja podaje, że takie rozkazy dostały grupy dywersyjne i sabotażowe. Celem tych działań – według służb specjalnych Ukrainy – jest zablokowanie komunikacji.

Unian przypomina, że 24 lutego Państwowa Specjalna Służba Łączności wezwała operatorów telefonii komórkowej i internetu do zapewnienia komunikacji, nawet jeśli abonenci nie mają wystarczających środków na swoich kontach.

Jednocześnie operatorzy komórkowi Kyivstar, Vodafone i lifecell zablokowali dostęp do swoich sieci dla abonentów Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Inne

Twój e-PIT – jak łatwo rozliczyć podatek przez internet?

Jak rozliczyć podatek przez internet przy użyciu usługi Twój e-PIT? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i uzyskać podgląd naszej wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej? Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać, zapraszamy do lektury poradnika, w którym krok po kroku omawiamy kluczowe funkcje e-PIT-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *