Ukraińskie służby: rosyjskie wojska otrzymały rozkaz zniszczenia wież komunikacyjnych

Wojsko rosyjskie otrzymało rozkaz zniszczenia ukraińskich wież komunikacyjnych – poinformowała agencja Unian, powołując się na źródło w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.

Agencja podaje, że takie rozkazy dostały grupy dywersyjne i sabotażowe. Celem tych działań – według służb specjalnych Ukrainy – jest zablokowanie komunikacji.

Unian przypomina, że 24 lutego Państwowa Specjalna Służba Łączności wezwała operatorów telefonii komórkowej i internetu do zapewnienia komunikacji, nawet jeśli abonenci nie mają wystarczających środków na swoich kontach.

Jednocześnie operatorzy komórkowi Kyivstar, Vodafone i lifecell zablokowali dostęp do swoich sieci dla abonentów Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *