Ukraińskie służby: rosyjskie wojska otrzymały rozkaz zniszczenia wież komunikacyjnych

Wojsko rosyjskie otrzymało rozkaz zniszczenia ukraińskich wież komunikacyjnych – poinformowała agencja Unian, powołując się na źródło w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.

Agencja podaje, że takie rozkazy dostały grupy dywersyjne i sabotażowe. Celem tych działań – według służb specjalnych Ukrainy – jest zablokowanie komunikacji.

Unian przypomina, że 24 lutego Państwowa Specjalna Służba Łączności wezwała operatorów telefonii komórkowej i internetu do zapewnienia komunikacji, nawet jeśli abonenci nie mają wystarczających środków na swoich kontach.

Jednocześnie operatorzy komórkowi Kyivstar, Vodafone i lifecell zablokowali dostęp do swoich sieci dla abonentów Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.