Ukraińskie służby: rosyjskie wojska otrzymały rozkaz zniszczenia wież komunikacyjnych

Wojsko rosyjskie otrzymało rozkaz zniszczenia ukraińskich wież komunikacyjnych – poinformowała agencja Unian, powołując się na źródło w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.

Agencja podaje, że takie rozkazy dostały grupy dywersyjne i sabotażowe. Celem tych działań – według służb specjalnych Ukrainy – jest zablokowanie komunikacji.

Unian przypomina, że 24 lutego Państwowa Specjalna Służba Łączności wezwała operatorów telefonii komórkowej i internetu do zapewnienia komunikacji, nawet jeśli abonenci nie mają wystarczających środków na swoich kontach.

Jednocześnie operatorzy komórkowi Kyivstar, Vodafone i lifecell zablokowali dostęp do swoich sieci dla abonentów Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *