Telewizja naziemna DVB-T2/HEVC. Uwaga na oszustów!

Telewizja naziemna DVB-T2/HEVC trafi do polskich domów już za kilka miesięcy. W drugim kwartale 2022 roku będzie to już jedyny obowiązujący w kraju standard. Do odbierania telewizji potrzebne będą odpowiednie urządzenia.

Ze względu na to, że telewizja naziemna będzie nadawana w standardzie DVB-T2/HEVC, konieczny może okazać się zakup nowego telewizora lub specjalnego dekodera umożliwiającego odbiór sygnału.

W związku z tym Instytut Łączności ostrzega przed oszustami. Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, należy się spodziewać, że w sklepach internetowych i stacjonarnych mogą pojawić się urządzenia, które wcale nie będą spełniać nowych standardów, choć wszystko będzie wskazywać na to, że jest inaczej. Konieczne będzie zachowanie czujności podczas zakupów.

– Problem może pojawić się, jeżeli będziemy chcieli kupić sprzęt na internetowych platformach zakupowych – nowy lub pochodzący z drugiej ręki. Można tam znaleźć oferty telewizorów i dekoderów, które odbierają wprawdzie sygnał DVB-T2, ale nie obsługują nowego typu kodowania obrazu – HEVC (lub H.265/MPEG-H). Taki odbiornik lub tuner w przyszłym roku może okazać się bezużyteczny i nie należy go kupować w obliczu zmiany standardu – 

ostrzega Instytut Łączności.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo domowej sieci WI-FI. 10 punktowy poradnik

Bezpieczeństwo domowej sieci Wi-Fi jest bardzo ważne, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele urządzeń jest podłączonych do sieci, a wiele z nich przechowuje wrażliwe dane. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zabezpieczyć swoją sieć Wi-Fi przed nieautoryzowanym dostępem.

Nauka

AI zmieni wszystko. Google pokazuje przykłady

Sztuczna inteligencja to najważniejsza technologia tego roku. I choć Microsoft wyprzedził Google’a w wyścigu o AI, to ten drugi wcale nie zamierza się z tym godzić. W najbliższych tygodniach da nam na to co najmniej kilka przykładów.

Inne

Zapowiedź cyfrowego euro. Europejczycy bez kont w banku?

Po 25 latach działalności Europejski Bank Centralny pochwalił się projektem cyfrowego euro. Nowa waluta ma mieć stabilną wartość i uniezależnić Europę od banków oraz pozaeuropejskich systemów płatniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *