Uwaga na fałszywe zbiórki dla Ukraińców. Oszuści chcą Was okraść!

Sytuacja na Ukrainie spowodowała, że organizowane są różne zbiórki z pomocą dla tego kraju. Niestety do akcji wkroczyli także oszuści, którzy podszywają się pod różne podmioty i w ten sposób chcą okraść ofiary. Zachowajcie czujność oraz zobaczcie, gdzie znaleźć zweryfikowane zbiórki dla Ukraińców.

Obecnie organizowanych jest wiele zbiórek z pomocą dla Ukrainy. W tym celu uruchomiono mnóstwo akcji, które można wspomóc finansowo. Niestety fakt ten wykorzystują również oszuści, którzy podszywają się pod organizacje pomocowe, a w rzeczywistości ich celem jest kradzież pieniędzy.

Przed oszustami podszywającymi się pod zbiórki przestrzega CERT Polska. Poniżej widzicie dwa przykłady takich przekrętów. Pierwsza z nich jest kopią prawdziwej akcji ze strony Pomagam. Oszuści umieścili ją we własnej domenie i z pewnością podmienili także numery rachunków bankowych do wpłat. Drugi przykład powiązany jest z dotacjami poprzez kryptowaluty.

Pamiętajcie, aby zachować czujność, bo podobnych oszustw w najbliższym czasie na pewno będzie sporo. Wiarygodną listę zbiórek znajdziecie na stronie rządowej pod adresem pomagamukrainie.gov.pl.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *