Uwaga na fałszywe zbiórki dla Ukraińców. Oszuści chcą Was okraść!

Sytuacja na Ukrainie spowodowała, że organizowane są różne zbiórki z pomocą dla tego kraju. Niestety do akcji wkroczyli także oszuści, którzy podszywają się pod różne podmioty i w ten sposób chcą okraść ofiary. Zachowajcie czujność oraz zobaczcie, gdzie znaleźć zweryfikowane zbiórki dla Ukraińców.

Obecnie organizowanych jest wiele zbiórek z pomocą dla Ukrainy. W tym celu uruchomiono mnóstwo akcji, które można wspomóc finansowo. Niestety fakt ten wykorzystują również oszuści, którzy podszywają się pod organizacje pomocowe, a w rzeczywistości ich celem jest kradzież pieniędzy.

Przed oszustami podszywającymi się pod zbiórki przestrzega CERT Polska. Poniżej widzicie dwa przykłady takich przekrętów. Pierwsza z nich jest kopią prawdziwej akcji ze strony Pomagam. Oszuści umieścili ją we własnej domenie i z pewnością podmienili także numery rachunków bankowych do wpłat. Drugi przykład powiązany jest z dotacjami poprzez kryptowaluty.

Pamiętajcie, aby zachować czujność, bo podobnych oszustw w najbliższym czasie na pewno będzie sporo. Wiarygodną listę zbiórek znajdziecie na stronie rządowej pod adresem pomagamukrainie.gov.pl.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się “inteligentniejsza”

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *