Uwaga na fałszywe zbiórki dla Ukraińców. Oszuści chcą Was okraść!

Sytuacja na Ukrainie spowodowała, że organizowane są różne zbiórki z pomocą dla tego kraju. Niestety do akcji wkroczyli także oszuści, którzy podszywają się pod różne podmioty i w ten sposób chcą okraść ofiary. Zachowajcie czujność oraz zobaczcie, gdzie znaleźć zweryfikowane zbiórki dla Ukraińców.

Obecnie organizowanych jest wiele zbiórek z pomocą dla Ukrainy. W tym celu uruchomiono mnóstwo akcji, które można wspomóc finansowo. Niestety fakt ten wykorzystują również oszuści, którzy podszywają się pod organizacje pomocowe, a w rzeczywistości ich celem jest kradzież pieniędzy.

Przed oszustami podszywającymi się pod zbiórki przestrzega CERT Polska. Poniżej widzicie dwa przykłady takich przekrętów. Pierwsza z nich jest kopią prawdziwej akcji ze strony Pomagam. Oszuści umieścili ją we własnej domenie i z pewnością podmienili także numery rachunków bankowych do wpłat. Drugi przykład powiązany jest z dotacjami poprzez kryptowaluty.

Pamiętajcie, aby zachować czujność, bo podobnych oszustw w najbliższym czasie na pewno będzie sporo. Wiarygodną listę zbiórek znajdziecie na stronie rządowej pod adresem pomagamukrainie.gov.pl.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *