Używasz Chrome’a? Zainstaluj najnowszą aktualizację – łata poważne luki

Google Chrome 107 jest już dostępny od paru dni, ale wciąż nie został automatycznie zainstalowany w każdym komputerze. Warto zajrzeć do ustawień i sprawdzić stan aktualizacji, bo najnowsza wersja usuwa istotne luki bezpieczeństwa.

Przeglądarka Google Chrome 107 jest dostępna od 25 października, o czym można przeczytać na Blogu Google’a, jednak z pewnością nadal nie została zaktualizowana w każdym komputerze. To niedopatrzenie, bo w tym wydaniu załatano kilka poważnych dziur bezpieczeństwa. Pecety bez aktualizacji są więc narażone na ataki. Lepiej nie zwlekać i pobrać najnowsze wydanie.

Google opisuje, że w najnowszym wydaniu Google Chrome załatano 14 luk. Trzy z nich zostały sklasyfikowane jako wysoce niebezpieczne. CVE-2022-3652 dotyczy błędy związanego z silnikiem V8, CVE-2022-3653 przepełnienia stosu w Vulkanie, a CVE-2022-3654 dotyczy błędu w dynamicznym przydzielaniu pamięci. Za najpoważniejszą ze zgłoszonych luk w tym przypadku odkrywca problemu dostał 20 tys. dolarów.

Google Chrome co do zasady automatycznie aktualizuje się w komputerach, ale proces rozłożony jest na etapy. W praktyce bardzo możliwe więc, że choć nowa wersja została wydana parę dni temu, nadal nie została zainstalowana w danym komputerze. Wystarczy wejść do ustawień Chrome’a (do zakładki Informacje) i wymusić sprawdzenie aktualizacji. Najnowsza wersja pobierze się automatycznie, a instalacja będzie wymagać ponownego uruchomienia przeglądarki.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *