Używasz Chrome’a? Zainstaluj najnowszą aktualizację – łata poważne luki

Google Chrome 107 jest już dostępny od paru dni, ale wciąż nie został automatycznie zainstalowany w każdym komputerze. Warto zajrzeć do ustawień i sprawdzić stan aktualizacji, bo najnowsza wersja usuwa istotne luki bezpieczeństwa.

Przeglądarka Google Chrome 107 jest dostępna od 25 października, o czym można przeczytać na Blogu Google’a, jednak z pewnością nadal nie została zaktualizowana w każdym komputerze. To niedopatrzenie, bo w tym wydaniu załatano kilka poważnych dziur bezpieczeństwa. Pecety bez aktualizacji są więc narażone na ataki. Lepiej nie zwlekać i pobrać najnowsze wydanie.

Google opisuje, że w najnowszym wydaniu Google Chrome załatano 14 luk. Trzy z nich zostały sklasyfikowane jako wysoce niebezpieczne. CVE-2022-3652 dotyczy błędy związanego z silnikiem V8, CVE-2022-3653 przepełnienia stosu w Vulkanie, a CVE-2022-3654 dotyczy błędu w dynamicznym przydzielaniu pamięci. Za najpoważniejszą ze zgłoszonych luk w tym przypadku odkrywca problemu dostał 20 tys. dolarów.

Google Chrome co do zasady automatycznie aktualizuje się w komputerach, ale proces rozłożony jest na etapy. W praktyce bardzo możliwe więc, że choć nowa wersja została wydana parę dni temu, nadal nie została zainstalowana w danym komputerze. Wystarczy wejść do ustawień Chrome’a (do zakładki Informacje) i wymusić sprawdzenie aktualizacji. Najnowsza wersja pobierze się automatycznie, a instalacja będzie wymagać ponownego uruchomienia przeglądarki.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *