Używasz Chrome’a? Zainstaluj najnowszą aktualizację – łata poważne luki

Google Chrome 107 jest już dostępny od paru dni, ale wciąż nie został automatycznie zainstalowany w każdym komputerze. Warto zajrzeć do ustawień i sprawdzić stan aktualizacji, bo najnowsza wersja usuwa istotne luki bezpieczeństwa.

Przeglądarka Google Chrome 107 jest dostępna od 25 października, o czym można przeczytać na Blogu Google’a, jednak z pewnością nadal nie została zaktualizowana w każdym komputerze. To niedopatrzenie, bo w tym wydaniu załatano kilka poważnych dziur bezpieczeństwa. Pecety bez aktualizacji są więc narażone na ataki. Lepiej nie zwlekać i pobrać najnowsze wydanie.

Google opisuje, że w najnowszym wydaniu Google Chrome załatano 14 luk. Trzy z nich zostały sklasyfikowane jako wysoce niebezpieczne. CVE-2022-3652 dotyczy błędy związanego z silnikiem V8, CVE-2022-3653 przepełnienia stosu w Vulkanie, a CVE-2022-3654 dotyczy błędu w dynamicznym przydzielaniu pamięci. Za najpoważniejszą ze zgłoszonych luk w tym przypadku odkrywca problemu dostał 20 tys. dolarów.

Google Chrome co do zasady automatycznie aktualizuje się w komputerach, ale proces rozłożony jest na etapy. W praktyce bardzo możliwe więc, że choć nowa wersja została wydana parę dni temu, nadal nie została zainstalowana w danym komputerze. Wystarczy wejść do ustawień Chrome’a (do zakładki Informacje) i wymusić sprawdzenie aktualizacji. Najnowsza wersja pobierze się automatycznie, a instalacja będzie wymagać ponownego uruchomienia przeglądarki.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *