Windows 12 prawdopodobnie pojawi się szybciej, niż mogliśmy się spodziewać

Wygląda na to, że Microsoft wraca do starego harmonogramu wydawania nowych wersji swojego oprogramowania, co oznacza, że Windows 12 może pojawić się w ciągu kilku kolejnych lat. Kiedy dokładnie?

Pamiętacie, jak mówiło się, że Windows 10 będzie tym ostatnim? Cóż, dobrze wiemy jak to się skończyło. „Jedenastka” jest już z nami od jakiegoś czasu i powoli zaczynamy zastanawiać się – co dalej?

Kiedy powinniśmy spodziewać się systemu Windows 12?

Nowy raport Windows Central wskazuje, że Microsoft powraca do starych nawyków, a dokładniej do wypuszczania nowych wersji systemu operacyjnego co około trzy lata. To by oznaczało, że w okolicach 2024 roku powinniśmy dostać Windowsa 12. Spekulacje oparte są na tym, że Microsoft anulował przyszłoroczną dużą aktualizację znaną pod nazwą kodową Sun Valley 3, by poczekać do 2024 roku, do wypuszczenia kolejnej wersji systemu.

Oczywiście to nie oznacza, że w międzyczasie żadne większe aktualizacje nie będą się pojawiać, choć podobno będzie ich mniej, bo te największe zostaną zarezerwowane dla Windowsa 12. Wedle raportu, takie mniejsze aktualizacje z nowościami wprowadzane w ramach programu o nazwie „Moments” miałyby się pojawiać maksymalnie cztery razy w roku, ale dopiero od 2023 roku.

Na temat samego Windowsa 12 na razie nie wiemy nic i warto pamiętać, że są to jedynie doniesienia, więc niekoniecznie muszą być prawdziwe. Oczywiście powrót do dawnego cyklu wydawniczego miałby wiele sensu, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Microsoft zrezygnował z wydawania dwóch dużych aktualizacji w roku na rzecz jednej. Jednak z racji, że 2024 rok to nadal odległa przyszłość, dla nas istotniejsze byłoby, gdyby Microsoft najpierw skupił się na dopracowaniu „jedenastki”, bo jak na razie obecna wersja systemu pozostawia zbyt wiele do życzenia, byśmy optymistycznie patrzyli w stronę Windowsa 12.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *