Windows 12 prawdopodobnie pojawi się szybciej, niż mogliśmy się spodziewać

Wygląda na to, że Microsoft wraca do starego harmonogramu wydawania nowych wersji swojego oprogramowania, co oznacza, że Windows 12 może pojawić się w ciągu kilku kolejnych lat. Kiedy dokładnie?

Pamiętacie, jak mówiło się, że Windows 10 będzie tym ostatnim? Cóż, dobrze wiemy jak to się skończyło. „Jedenastka” jest już z nami od jakiegoś czasu i powoli zaczynamy zastanawiać się – co dalej?

Kiedy powinniśmy spodziewać się systemu Windows 12?

Nowy raport Windows Central wskazuje, że Microsoft powraca do starych nawyków, a dokładniej do wypuszczania nowych wersji systemu operacyjnego co około trzy lata. To by oznaczało, że w okolicach 2024 roku powinniśmy dostać Windowsa 12. Spekulacje oparte są na tym, że Microsoft anulował przyszłoroczną dużą aktualizację znaną pod nazwą kodową Sun Valley 3, by poczekać do 2024 roku, do wypuszczenia kolejnej wersji systemu.

Oczywiście to nie oznacza, że w międzyczasie żadne większe aktualizacje nie będą się pojawiać, choć podobno będzie ich mniej, bo te największe zostaną zarezerwowane dla Windowsa 12. Wedle raportu, takie mniejsze aktualizacje z nowościami wprowadzane w ramach programu o nazwie „Moments” miałyby się pojawiać maksymalnie cztery razy w roku, ale dopiero od 2023 roku.

Na temat samego Windowsa 12 na razie nie wiemy nic i warto pamiętać, że są to jedynie doniesienia, więc niekoniecznie muszą być prawdziwe. Oczywiście powrót do dawnego cyklu wydawniczego miałby wiele sensu, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Microsoft zrezygnował z wydawania dwóch dużych aktualizacji w roku na rzecz jednej. Jednak z racji, że 2024 rok to nadal odległa przyszłość, dla nas istotniejsze byłoby, gdyby Microsoft najpierw skupił się na dopracowaniu „jedenastki”, bo jak na razie obecna wersja systemu pozostawia zbyt wiele do życzenia, byśmy optymistycznie patrzyli w stronę Windowsa 12.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *