Wyciekł kod źródłowy procesorów Intel Alder Lake

Intel zaliczył wpadkę i do sieci wyciekł kod źródłowy procesorów Core 12. generacji, czyli Alder Lake. Skompresowana baza z informacjami waży niespełna 3 GB. Za wyciek odpowiada 4chan. Kod źródłowy, który obejmuje BIOS-y Intela, jest ogromny i wymaga weryfikacji, co pewnie jakiś czas potrwa.

Wycieki danych w różnych firmach nie są niczym nowym. Na początku tego roku było głośno o AMD, które padło ofiarą ataku ransomware i w ten sposób utraciło 450 GB informacji. Teraz dowiadujemy się o wpadce konkurenta z firmy Intel, który stracił kod źródłowy zeszłorocznych procesorów.

Wyciek pochodzi z 4chan i obejmuje kod źródłowy procesorów Intel Core 12. generacji, czyli Alder Lake wprowadzonych do oferty w 2021 r. Spakowana baza już sama w sobie jest duża, bo waży 2,8 GB. Natomiast po rozpakowaniu jest to aż 5,86 GB danych.

Wyciek jest naprawdę spory, ale wymaga dokładniejszej weryfikacji. Wiemy, że wspomniany kod źródłowy Intela obejmuje pliki BIOS-ów czy informacje powiązane z chipsetami producenta. Przy okazji potwierdzono dotychczas także pewne dane powiązane z partnerami firmy, w tym chińskim Lenovo.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *