Rosjanie zhakowali amerykańskie lotniska. Pasażerowie nie mogli kupić biletów

Strony internetowe kilku amerykańskich lotnisk, m.in. w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku i Los Angeles, stały się celami cyberataków, których źródło znajduje się w Rosji – poinformowały media.

Ataki nie naruszyły systemów odpowiedzialnych za kontrolę ruchu lotniczego i bezpieczeństwo lotów. Hakerzy tymczasowo zablokowali cały lub częściowy dostępu do stron internetowych lotnisk, w tym do informacji o przylotach i odlotach samolotów.

Pierwszym celem ataków było nowojorskie lotnisko La Guardia, a następnie lotniska w Los Angeles, Chicago, Atlancie i Des Moines. 

– Ataki nie wyrządziły żadnych szkód, ale ściśle je monitorujemy – przekazał rzecznik Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Transportu. 

Za atakami stoi rosyjska grupa

„Washington Post” podaje, że władze lotnisk, których strony internetowe zostały zaatakowane, powiadomiły o tym incydencie organy ścigania. 

Według Johna Hultquista, wiceprezesa ds. wywiadu w Mandiant, amerykańskiej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ataki zostały przeprowadzone przez grupę prorosyjskich hakerów znanych jako Killnet. 

O grupie Killnet zrobiło się głośno po inwazji Rosji na Ukrainę; atakowała systemy komputerowe sojuszników Ukrainy. Ostatnio przyznała się do odpowiedzialności za ataki na strony internetowe rządu USA.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *