Rosjanie zhakowali amerykańskie lotniska. Pasażerowie nie mogli kupić biletów

Strony internetowe kilku amerykańskich lotnisk, m.in. w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku i Los Angeles, stały się celami cyberataków, których źródło znajduje się w Rosji – poinformowały media.

Ataki nie naruszyły systemów odpowiedzialnych za kontrolę ruchu lotniczego i bezpieczeństwo lotów. Hakerzy tymczasowo zablokowali cały lub częściowy dostępu do stron internetowych lotnisk, w tym do informacji o przylotach i odlotach samolotów.

Pierwszym celem ataków było nowojorskie lotnisko La Guardia, a następnie lotniska w Los Angeles, Chicago, Atlancie i Des Moines. 

– Ataki nie wyrządziły żadnych szkód, ale ściśle je monitorujemy – przekazał rzecznik Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Transportu. 

Za atakami stoi rosyjska grupa

„Washington Post” podaje, że władze lotnisk, których strony internetowe zostały zaatakowane, powiadomiły o tym incydencie organy ścigania. 

Według Johna Hultquista, wiceprezesa ds. wywiadu w Mandiant, amerykańskiej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ataki zostały przeprowadzone przez grupę prorosyjskich hakerów znanych jako Killnet. 

O grupie Killnet zrobiło się głośno po inwazji Rosji na Ukrainę; atakowała systemy komputerowe sojuszników Ukrainy. Ostatnio przyznała się do odpowiedzialności za ataki na strony internetowe rządu USA.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *