Rosjanie zhakowali amerykańskie lotniska. Pasażerowie nie mogli kupić biletów

Strony internetowe kilku amerykańskich lotnisk, m.in. w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku i Los Angeles, stały się celami cyberataków, których źródło znajduje się w Rosji – poinformowały media.

Ataki nie naruszyły systemów odpowiedzialnych za kontrolę ruchu lotniczego i bezpieczeństwo lotów. Hakerzy tymczasowo zablokowali cały lub częściowy dostępu do stron internetowych lotnisk, w tym do informacji o przylotach i odlotach samolotów.

Pierwszym celem ataków było nowojorskie lotnisko La Guardia, a następnie lotniska w Los Angeles, Chicago, Atlancie i Des Moines. 

– Ataki nie wyrządziły żadnych szkód, ale ściśle je monitorujemy – przekazał rzecznik Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Transportu. 

Za atakami stoi rosyjska grupa

„Washington Post” podaje, że władze lotnisk, których strony internetowe zostały zaatakowane, powiadomiły o tym incydencie organy ścigania. 

Według Johna Hultquista, wiceprezesa ds. wywiadu w Mandiant, amerykańskiej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ataki zostały przeprowadzone przez grupę prorosyjskich hakerów znanych jako Killnet. 

O grupie Killnet zrobiło się głośno po inwazji Rosji na Ukrainę; atakowała systemy komputerowe sojuszników Ukrainy. Ostatnio przyznała się do odpowiedzialności za ataki na strony internetowe rządu USA.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *