Rosjanie zhakowali amerykańskie lotniska. Pasażerowie nie mogli kupić biletów

Strony internetowe kilku amerykańskich lotnisk, m.in. w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku i Los Angeles, stały się celami cyberataków, których źródło znajduje się w Rosji – poinformowały media.

Ataki nie naruszyły systemów odpowiedzialnych za kontrolę ruchu lotniczego i bezpieczeństwo lotów. Hakerzy tymczasowo zablokowali cały lub częściowy dostępu do stron internetowych lotnisk, w tym do informacji o przylotach i odlotach samolotów.

Pierwszym celem ataków było nowojorskie lotnisko La Guardia, a następnie lotniska w Los Angeles, Chicago, Atlancie i Des Moines. 

– Ataki nie wyrządziły żadnych szkód, ale ściśle je monitorujemy – przekazał rzecznik Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Transportu. 

Za atakami stoi rosyjska grupa

„Washington Post” podaje, że władze lotnisk, których strony internetowe zostały zaatakowane, powiadomiły o tym incydencie organy ścigania. 

Według Johna Hultquista, wiceprezesa ds. wywiadu w Mandiant, amerykańskiej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ataki zostały przeprowadzone przez grupę prorosyjskich hakerów znanych jako Killnet. 

O grupie Killnet zrobiło się głośno po inwazji Rosji na Ukrainę; atakowała systemy komputerowe sojuszników Ukrainy. Ostatnio przyznała się do odpowiedzialności za ataki na strony internetowe rządu USA.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *