Abrams doczeka się nowej wersji. Zobaczcie wideo z AbramsX

Czołgi Abrams M1A2 znane są wszystkim fanom militariów, a ze względu na ich wszechstronność oraz skuteczność korzystają z nich zarówno Stany Zjednoczone, jak i ich sojusznicy (w tym Polska). Firma General Dynamics Land Systems pochwaliła się materiałami prezentującymi technologię związaną z nowymi wersjami produkowanych przez siebie pojazdów. Jeden z filmów dotyczy AbramsX, unowocześnionego wariantu legendarnego czołgu.

Pełna prezentacja technologii stojącej za czołgiem AbramsX odbędzie się w dniach 10-12 października na targach AUSA 2022 (Association of the U.S. Army) w Waszyngtonie. Wcześniej jednak na oficjalnych kanałach General Dynamics Land Systems pojawiło się kilka materiałów związanych z nowościami, jakie będzie można zobaczyć podczas wydarzenia.

Zdecydowanie najciekawszym filmem jest ten, na którym widać prototypową wersję wspomnianego czołgu. Oprócz tego na stronie firmy pojawiło się kilka dodatkowych informacji związanych ze zmianami, jakie wprowadzone zostaną w pojazdach AbramsX.

Czołg AbramsX – co o nim wiemy?

Według zapowiedzi konstrukcja ma przewyższać wszystkie dostępne na rynku pojazdy pancerne. Zmiany widać już na poziomie jednostki napędowe, która w czołgu AbramsX składać ma się z hybrydowego silnika wysokoprężnego Cummins ACE, który zapewnia:

50-procentowy wzrost gęstości mocy, 20-procentową redukcję oddawania ciepła i o 13 proc. lepszą wydajność paliwową w porównaniu z najlepszymi obecnie silnikami bojowymi w swojej klasie.

Zastosowanie silnika hybrydowego zapewnić ma większą ilość energii elektrycznej, którą będą mogły wykorzystać różne systemy czołgu. Co więcej, jednostka napędowa pojazdu AbramsX będzie mogła pracować w trybie cichym, dzięki czemu załoga łatwiej ukryje swoją pozycję.

Czołg AbramsX

Skoro już przy ludziach i obsłudze jesteśmy – niezbędny personel został zredukowany z czterech osób w czołgach Abrams M1A2 do trzech żołnierzy w konstrukcjach AbramsX. Zmiana ta była możliwa dzięki zastosowaniu w pełni bezzałogowej wieży z automatycznym ładowaniem, w skład której wchodzą armata XM360 kal. 120 mm z hamulcem wylotowym oraz działko M230 kal. 30 mm.

Czołg AbramsX oraz inne pojazdy, jakie General Dynamics Land Systems zaprezentuj podczas targów AUSA 2022

Czołgi Abrams M1A2 okazały się bardzo skutecznymi konstrukcjami, a Polska otrzymała już pierwsze maszyny z USA w ramach realizacji kontraktu MON. Czy konstrukcje z serii AbramsX okażą się równie skuteczne? Czas pokaże.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo domowej sieci WI-FI. 10 punktowy poradnik

Bezpieczeństwo domowej sieci Wi-Fi jest bardzo ważne, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele urządzeń jest podłączonych do sieci, a wiele z nich przechowuje wrażliwe dane. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zabezpieczyć swoją sieć Wi-Fi przed nieautoryzowanym dostępem.

Nauka

AI zmieni wszystko. Google pokazuje przykłady

Sztuczna inteligencja to najważniejsza technologia tego roku. I choć Microsoft wyprzedził Google’a w wyścigu o AI, to ten drugi wcale nie zamierza się z tym godzić. W najbliższych tygodniach da nam na to co najmniej kilka przykładów.

Inne

Zapowiedź cyfrowego euro. Europejczycy bez kont w banku?

Po 25 latach działalności Europejski Bank Centralny pochwalił się projektem cyfrowego euro. Nowa waluta ma mieć stabilną wartość i uniezależnić Europę od banków oraz pozaeuropejskich systemów płatniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *