Zbiórka sprzętu komputerowego dla uczniów z Ukrainy.

Od początku ataku Rosji na Ukrainę do Polski trafia wielu uchodźców, którym udało się wydostać z atakowanych obszarów. Wśród nich są również dzieci w wieku szkolnym, które zamierzają kontynuować naukę na terenie naszego kraju. Z tego właśnie powodu przedstawiciele polskiej branży cyfrowej postanowili zorganizować ogólnopolską zbiórkę sprzętu komputerowego dla uczniów z Ukrainy.

Zbiórka ta jest odpowiedzią firm i podmiotów działających w Polsce na inicjatywę “Szkoła Dla Was” prowadzoną przez Ministerstwa Edukacji i Nauki od początku marca 2022 r. W jej ramach organizowane są różne pomocy dla uczniów z Ukrainy, by ci mogli bez większych przeszkód kontynuować naukę na terenie Polski, o ile wyrażą taką chęć. Jak się łatwo domyślić, obecnie do nauki potrzebny jest sprawny komputer z dostępem do internetu. Stąd pomysł na wspomnianą już zbiórkę, w którą zaangażować się mają firmy z tego obszaru działające na terenie naszego kraju.

Informację o tym przekazał Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowego Polska, w trakcie konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki. To właśnie ten podmiot zrzeszający największe firmy elektroniczne działające w Polsce ma nadzorować całą akcję. Jak zapowiedział Kanownik podczas spotkania:

Sieci serwisowe polskich dystrybutorów pomogą odpowiednio przygotować przekazane urządzenia do użytku szkolnego. Sprzęt zostanie dokładnie skontrolowany, zabezpieczony, zapakowany i przygotowany. Potem będzie rozdysponowany pomiędzy osoby potrzebujące, które deklarują kontynuację nauki w ukraińskim systemie oświatowym, pozostając w Polsce.

Warto podkreślić, że to inicjatywa kierowana do firm z sektora informatycznego, które działają na terenie Polski. Aby zaangażować się w tę akcję, podmioty powinny napisać pod ten adres: szkoladlawas@cyfrowapolska.org. W informacji prasowej podkreślono również, że sprzęt w postaci komputerów czy laptopów muszą być:

W pełni działające, wolne od zauważalnych uszkodzeń czy usterek i mieć nie więcej niż pięć lat.

Sprzęt przekazywany nieodpłatnie (minimum 10 szt.) będzie podlegał ulgom podatkowym — zerowy VAT oraz możliwość zaliczenia wartości darowizny jako kosztu uzyskania przychodu. Szczegóły w tej sprawie znajdują się na stronie ministerstwa. Warto dodać, że to nie jedyna taka zbiórka na rzecz Ukrainy organizowana przez Polaków — na naszych łamach wspominaliśmy m.in. o możliwości przekazania Starlinków, dronów lub pieniędzy w ramach akcji “Polscy gracze dla Ukrainy”.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.