Zbrodniarze z Buczy na Google Maps. Dane ujawniają miejsce zamieszkania rosyjskich żołnierzy

Technologia dostępna dzięki Google Maps może posłużyć zarówno do nawigacji, jak i oznaczania wybranych lokalizacji. Ta druga opcja została wykorzystana do stworzenia mapy, przedstawiającej miejsca pochodzenia rosyjskich żołnierzy, którzy mają być odpowiedzialni za masakrę ludności cywilnej w Buczy.

Masakra w Buczy otworzyła oczy rządzącym państwami Zachodu, którzy zapowiedzieli jej szczegółowe zbadanie, a także ogłosili nowy pakiet sankcji. Od początku mówi się, że w mord na ludności cywilnej zaangażowana była 64 zmotoryzowana brygada strzelców, nazywana obecnie zbrodniarzami z Buczy. Nowe dane pokazują, skąd pochodzili jej żołnierze.

Link do mapy (po kliknięciu pinezki wszystkie dane żołnierza: imię, nazwisko, stopień, numer identyfikacyjny, numer paszportu, data urodzenia)

Na podstawie informacji zebranych przez ukraińskie służby, jeden z użytkowników stworzył mapę w Google Maps, na którą naniósł dane paszportowe żołnierzy, którzy mają należeć do wspomnianej wyżej jednostki. Ujawnia ona, że członkowie brygady pochodzą właściwie z całej Rosji i w zdecydowanej większości mieszkają na w biednych krajach związkowych. Oczywiście są też paszporty, które wystawiono w Moskwie i innych dużych rosyjskich miastach, ale jest ich niewiele.

To po części potwierdzałoby relacje ludzi z okupowanych przez Rosjan terenów, którzy wskazywali na azjatyckie rysy twarzy dużej części okupantów. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że ujawnione dane są na razie trudne do zweryfikowania. Warto mieć to na uwadze, przy wyciąganiu daleko idących wniosków.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *