Zbrodniarze z Buczy na Google Maps. Dane ujawniają miejsce zamieszkania rosyjskich żołnierzy

Technologia dostępna dzięki Google Maps może posłużyć zarówno do nawigacji, jak i oznaczania wybranych lokalizacji. Ta druga opcja została wykorzystana do stworzenia mapy, przedstawiającej miejsca pochodzenia rosyjskich żołnierzy, którzy mają być odpowiedzialni za masakrę ludności cywilnej w Buczy.

Masakra w Buczy otworzyła oczy rządzącym państwami Zachodu, którzy zapowiedzieli jej szczegółowe zbadanie, a także ogłosili nowy pakiet sankcji. Od początku mówi się, że w mord na ludności cywilnej zaangażowana była 64 zmotoryzowana brygada strzelców, nazywana obecnie zbrodniarzami z Buczy. Nowe dane pokazują, skąd pochodzili jej żołnierze.

Link do mapy (po kliknięciu pinezki wszystkie dane żołnierza: imię, nazwisko, stopień, numer identyfikacyjny, numer paszportu, data urodzenia)

Na podstawie informacji zebranych przez ukraińskie służby, jeden z użytkowników stworzył mapę w Google Maps, na którą naniósł dane paszportowe żołnierzy, którzy mają należeć do wspomnianej wyżej jednostki. Ujawnia ona, że członkowie brygady pochodzą właściwie z całej Rosji i w zdecydowanej większości mieszkają na w biednych krajach związkowych. Oczywiście są też paszporty, które wystawiono w Moskwie i innych dużych rosyjskich miastach, ale jest ich niewiele.

To po części potwierdzałoby relacje ludzi z okupowanych przez Rosjan terenów, którzy wskazywali na azjatyckie rysy twarzy dużej części okupantów. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że ujawnione dane są na razie trudne do zweryfikowania. Warto mieć to na uwadze, przy wyciąganiu daleko idących wniosków.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.