Anonymous chwali się zaatakowaniem białoruskiego KGB

Anonymous poinformowali o kolejnym ataku. Najnowszym celem kolektywu miała być strona Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego Republiki Białorusi, czyli białoruskiego KGB, która przez pewien czas była niedostępna. Wszystko wskazuje na to, że jej funkcjonalność udało się już przywrócić.

Anonymous za pośrednictwem Twittera pochwalili się położeniem kolejnej strony internetowej, która jest powiązana z rosyjskimi lub białoruskimi instytucjami państwowymi. Tym razem kolektyw wziął na celownik Komitet Bezpieczeństwa Państwowego Republiki Białorusi, czyli białoruskie KGB (nazywany niekiedy KBP). Jest to służba specjalna Białorusi, która specjalizuje się m.in. w wywiadzie i kontrwywiadzie, a jej działania są prowadzone głównie na rzecz białoruskiej armii, ministerstwa obrony czy przemysłu obronnego kraju.

Anonymous uderzyli w białoruskie KGB

Z informacji opublikowanych przez haktywistów wynika, że strona kgb[.]by przez pewien czas była niedostępna. Sprawdziliśmy i wszystko wskazuje na to, że jej funkcjonowanie przywrócono do normy (według stanu na godz. 9:30, 20 czerwca). Anonymous od dłuższego czasu w ramach cyberwojny wypowiedzianej Rosji (oraz wspierającym ją państwom) atakuje rosyjskie i białoruskie strony internetowe instytucji państwowych oraz różnego rodzaju przedsiębiorstw. Przeprowadza też inne, liczne cyberataki, mające pokazać jak wygląda prawda o wojnie w Ukrainie.

Anonymous uderzyli m.in. w stronę rosyjskiej Federalnej Służby Celnej. Jest to instytucja rządowa, będąca częścią rosyjskiego Ministerstwa Finansów. W ostatnim czasie kolektyw włamał się również do systemów informatycznych firmy zbrojeniowej, która zajmuje się rosyjskimi dronami wojskowymi. Haktywiści twierdzili, że przejęli dotyczące ich plany oraz założenia taktyczne i wyrazili nadzieję, że przejęte dane „pomogą w jak najszybszym zakończeniu wojny”. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, Anonymous twierdzą, że ich ataki wymierzone w Rosję będą kontynuowane do momentu zakończenia wojny w Ukrainie i wycofania z jej terytorium ostatniego, rosyjskiego żołnierza.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *