Anonymous chwali się zaatakowaniem białoruskiego KGB

Anonymous poinformowali o kolejnym ataku. Najnowszym celem kolektywu miała być strona Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego Republiki Białorusi, czyli białoruskiego KGB, która przez pewien czas była niedostępna. Wszystko wskazuje na to, że jej funkcjonalność udało się już przywrócić.

Anonymous za pośrednictwem Twittera pochwalili się położeniem kolejnej strony internetowej, która jest powiązana z rosyjskimi lub białoruskimi instytucjami państwowymi. Tym razem kolektyw wziął na celownik Komitet Bezpieczeństwa Państwowego Republiki Białorusi, czyli białoruskie KGB (nazywany niekiedy KBP). Jest to służba specjalna Białorusi, która specjalizuje się m.in. w wywiadzie i kontrwywiadzie, a jej działania są prowadzone głównie na rzecz białoruskiej armii, ministerstwa obrony czy przemysłu obronnego kraju.

Anonymous uderzyli w białoruskie KGB

Z informacji opublikowanych przez haktywistów wynika, że strona kgb[.]by przez pewien czas była niedostępna. Sprawdziliśmy i wszystko wskazuje na to, że jej funkcjonowanie przywrócono do normy (według stanu na godz. 9:30, 20 czerwca). Anonymous od dłuższego czasu w ramach cyberwojny wypowiedzianej Rosji (oraz wspierającym ją państwom) atakuje rosyjskie i białoruskie strony internetowe instytucji państwowych oraz różnego rodzaju przedsiębiorstw. Przeprowadza też inne, liczne cyberataki, mające pokazać jak wygląda prawda o wojnie w Ukrainie.

Anonymous uderzyli m.in. w stronę rosyjskiej Federalnej Służby Celnej. Jest to instytucja rządowa, będąca częścią rosyjskiego Ministerstwa Finansów. W ostatnim czasie kolektyw włamał się również do systemów informatycznych firmy zbrojeniowej, która zajmuje się rosyjskimi dronami wojskowymi. Haktywiści twierdzili, że przejęli dotyczące ich plany oraz założenia taktyczne i wyrazili nadzieję, że przejęte dane “pomogą w jak najszybszym zakończeniu wojny”. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, Anonymous twierdzą, że ich ataki wymierzone w Rosję będą kontynuowane do momentu zakończenia wojny w Ukrainie i wycofania z jej terytorium ostatniego, rosyjskiego żołnierza.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *