Anonymous grożą Nestle i innym firmom, które pozostały w Rosji! „Macie 48 godzin”

Zaangażowanie Anonymous w cyberwojnę z Rosją nie słabnie i choć ataki na infrastrukturę sieciową firm powiązanych z Kremlem nie są już tak częste, „haktywiściy” cały czas starają się uprzykrzyć życie rządowi Władimira Putina. Tym razem kolektyw zwrócił się do międzynarodowych korporacji, które nie wygasiły swojej aktywności na terenie Federacji Rosyjskiej po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę.

Akt ten spotkał się z ogólnoświatową krytyką, a co za tym idzie, wiele firm zdecydowało wycofać się z Rosji, zawieszając tam swoją działalność oraz wstrzymując sprzedaż produktów. Takie kroki podjęło m.in. Apple, Microsoft czy firmy związane z branżą elektronicznej rozrywki takie jak CD Projekt czy Bloober Team. Inne firmy, będące właścicielami dużych platform związanych z mediami społecznościowymi, zaangażowały się natomiast walkę z wszechobecną dezinformacją szerzoną przez rosyjskie służby.

Część podmiotów postanowiła kontynuować jednak swoje działania w Rosji – o niektórych z nich pisał niedawno serwis Business Insider, a teraz postanowił się nimi zainteresować kolektyw hakerski, o którym na naszych łamach piszemy w ostatnich tygodniach niemal codziennie. W swoim poście Anonymous zwracają się do tych podmiotów i nawołują do wycofania się z terenów Federacji Rosyjskiej. Jak czytamy na Twitterze:

Wzywamy wszystkie firmy, które nadal działają w Rosji, płacąc podatki do budżetu przestępczego reżimu Kremla: wycofajcie się z Rosji! Dajemy Wam 48 godzin na przemyślenie sprawy i wygaszenie swojej działalności na terenie Federacji Rosyjskiej, bo inaczej znajdziecie się na naszym celowniku!

Anonymous w przeszłości z dużą skutecznością atakowali prywatne podmioty, a ich zaangażowanie i zajadłość potwierdziła w ostatnim czasie cyberwojna z Rosją, w której to kolektyw oraz grupy z nim powiązane odnotowały liczne udane ataki na infrastrukturę sieciową Federacji Rosyjskiej. Wiadomość została opublikowana 20 marca o godzinie 11:56, zatem korporacje takie jak Nestle, SubWay, Patreon czy Cloudflare mają czas na podjęcie kroków do 22 marca do południa.

Trudno powiedzieć, co dokładnie stanie się po upływie tego terminu – być może dojdzie do jakiegoś zmasowanego cyberataku, ale o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Jak już wspominaliśmy, w ciągu ostatnich lat Anonymous zaliczyli wiele udanych tego typu akcji, więc działania wymierzone w konkretne firmy nie są im obce.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *