Anonymous grożą Nestle i innym firmom, które pozostały w Rosji! „Macie 48 godzin”

Zaangażowanie Anonymous w cyberwojnę z Rosją nie słabnie i choć ataki na infrastrukturę sieciową firm powiązanych z Kremlem nie są już tak częste, „haktywiściy” cały czas starają się uprzykrzyć życie rządowi Władimira Putina. Tym razem kolektyw zwrócił się do międzynarodowych korporacji, które nie wygasiły swojej aktywności na terenie Federacji Rosyjskiej po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę.

Akt ten spotkał się z ogólnoświatową krytyką, a co za tym idzie, wiele firm zdecydowało wycofać się z Rosji, zawieszając tam swoją działalność oraz wstrzymując sprzedaż produktów. Takie kroki podjęło m.in. Apple, Microsoft czy firmy związane z branżą elektronicznej rozrywki takie jak CD Projekt czy Bloober Team. Inne firmy, będące właścicielami dużych platform związanych z mediami społecznościowymi, zaangażowały się natomiast walkę z wszechobecną dezinformacją szerzoną przez rosyjskie służby.

Część podmiotów postanowiła kontynuować jednak swoje działania w Rosji – o niektórych z nich pisał niedawno serwis Business Insider, a teraz postanowił się nimi zainteresować kolektyw hakerski, o którym na naszych łamach piszemy w ostatnich tygodniach niemal codziennie. W swoim poście Anonymous zwracają się do tych podmiotów i nawołują do wycofania się z terenów Federacji Rosyjskiej. Jak czytamy na Twitterze:

Wzywamy wszystkie firmy, które nadal działają w Rosji, płacąc podatki do budżetu przestępczego reżimu Kremla: wycofajcie się z Rosji! Dajemy Wam 48 godzin na przemyślenie sprawy i wygaszenie swojej działalności na terenie Federacji Rosyjskiej, bo inaczej znajdziecie się na naszym celowniku!

Anonymous w przeszłości z dużą skutecznością atakowali prywatne podmioty, a ich zaangażowanie i zajadłość potwierdziła w ostatnim czasie cyberwojna z Rosją, w której to kolektyw oraz grupy z nim powiązane odnotowały liczne udane ataki na infrastrukturę sieciową Federacji Rosyjskiej. Wiadomość została opublikowana 20 marca o godzinie 11:56, zatem korporacje takie jak Nestle, SubWay, Patreon czy Cloudflare mają czas na podjęcie kroków do 22 marca do południa.

Trudno powiedzieć, co dokładnie stanie się po upływie tego terminu – być może dojdzie do jakiegoś zmasowanego cyberataku, ale o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Jak już wspominaliśmy, w ciągu ostatnich lat Anonymous zaliczyli wiele udanych tego typu akcji, więc działania wymierzone w konkretne firmy nie są im obce.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *