Anonymous nie próżnują. Zaatakowali rosyjskie firmy z sektora budowlanego

Początek tygodnia okazał się niezwykle pracowity dla haktywistów z grupy Anonymous. Najpierw poinformowali o wycieku 222 GB danych należących do Gazregionu, rosyjskiej firmy budowlanej specjalizującej się w gazociągach i instalacjach, a chwilę później o wycieku 9,5 GB danych (około 15,6 tys. e-maili) z kolejnego przedsiębiorstwa GUOV i GS – General Dept. of Troops and Civil Construction.

Anonymous uderzają w firmy z rosyjskiego sektora budowlanego. Jak informowaliśmy, haktywiści przejęli dane należąca do Gazregionu, a teraz pochwalili się atakiem na General Dept. of Troops and Civil Construction, czyli firmę budowlaną, która pracuje nad projektami dla rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Anonymous polują na kolejne cele

Kolektyw przejął 9,5 GB danych. Wyciek obejmował około 15,6 tys. wiadomości e-mail pracowników firmy. Zostały one udostępnione za pośrednictwem platformy DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets). Po raz kolejny przypominamy, że podczas pobierania plików z tego typu stron warto zachować szczególną ostrożność. Pliki mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Anonymous przejęli również 107 GB danych (około 87,5 tys. e-maili) od Neocom Geoservice, firmy inżynierskiej specjalizującej się w eksploracji pól naftowych i gazowych oraz zapewnianiu wsparcia wiertniczego. Pliki są również dostępne na platformie DDoSecrets.

Kolektyw od początku inwazji Rosji na Ukrainę przeprowadzili liczne ataki, których celem były m.in. rosyjskie instytucje oraz przedsiębiorstwa. Wśród nich znalazły się m.in.: rosyjski Bank Centralny, system monitoringu Kremla, bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony czy marki należące do spółki holdingowej Association Familiale Mulliez (Auchan, Decathlon czy Leroy Merlin). Anonymous podkreśla, że będą kontynuować ataki do czasu zakończenia brutalnego konfliktu.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *