Anonymous przejęli kolejne dane. Zaatakowali Rosyjskie Ministerstwo Kultury

Kolektyw Anonymous pochwalił się w social mediach kolejnym dużym sukcesem. Hakerom udało się przejąć prawie 600 tys. e-maili, wśród których znalazło się ponad 200 tys. wiadomości z Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej.

Hakerzy z kolektywu Anonymous po tym, jak rząd Rosji wypowiedział wojnę Ukrainie, postanowił uczynić to samo w stosunku do Putina. W mediach społecznościowych co chwila pojawiają się nowe informacje o efektywnych działaniach haktywistów wymierzonych w rosyjską cyberprzestrzeń czy gospodarkę.

Tym razem Anonymous pochwalili się udanym atakiem na Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej. W wyniku operacji OpRussia udało im się przejąć około 600 tys. wiadomości e-mail. Spora część z nich – ponad 200 tys. – według hakerów ma pochodzić ze wspomnianego ministerstwa.

„Anonymous ujawnili prawie 600 tys. nowych maili z trzech rosyjskich zbiorów danych opublikowanych przez DDoSecrets – w tym ponad 200 tys. maili z Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej” – poinformowali hakerzy we wpisie opublikowanym na ich największym koncie na Twitterze. Wszystkie przejęte informacje zostały opublikowane na wspomnianej przez nich stronie Distributed Denial of Secrets.

Po wejściu na wskazany adres dowiadujemy się o 230 tys. e-maili z Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej, które jest odpowiedzialne za politykę państwa w zakresie sztuki, kinematografii, archiwów, praw autorskich, dziedzictwa kulturowego i cenzury.

„Ten zbiór danych został udostępniony w okresie poprzedzającym wojnę cybernetyczną lub wojnę hybrydową, w jej trakcie lub po jej zakończeniu. W związku z tym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia złośliwego oprogramowania, ukrytych motywów, zmienionych lub wszczepionych danych, a także fałszywych personaliów. W związku z tym zachęcamy czytelników, badaczy i dziennikarzy do zachowania szczególnej ostrożności przy korzystaniu z tych danych” – ostrzegają hakerzy.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *