Anonymous uderzyli w rosyjskie drony wojskowe. Przekazali też wiadomość dla dyktatora Putina

Anonymous pochwalili się kolejnym sukcesem. Kolektyw włamał się do systemów informatycznych firmy zbrojeniowej, która zajmuje się rosyjskimi dronami wojskowymi. Haktywiści twierdzą, że przejęli dotyczące ich plany oraz założenia taktyczne. Podkreślają, że mają nadzieję, że pozyskane dane „pomogą w jak najszybszym zakończeniu wojny”.

Najnowszymi celami ataków kolektywu Anonymous były firma zbrojeniowa zajmująca się produkcją bezzałogowych dronów bojowych, a także różne firmy wojskowe oraz źródła rządowe. Informacja o kolejnym, skutecznym cyberataku na Rosję została przekazana na Twitterze.

Anonymous zadali kolejny cios

Zhakowane plany i taktyka rosyjskich dronów UAV. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą zakończyć wojnę tak szybko, jak to możliwe, żadna wojna nie jest uzasadniona! – przekazali haktywiści z Anonymous za pośrednictwem Twittera.

Anonymous jako potwierdzenie swoich dokonań zamieścili screeny, na których można zauważyć „ofertę techniczno-handlową” firmy Rosoboronexport, odnoszącą się do drona Orion-E, a także link, który ma zawierać wspomniane plany oraz dokumenty przejęte od przedsiębiorstw z rosyjskiej branży zbrojeniowej.

Serwis International Business Times skontaktował się z przedstawicielami grupy Anonymous, odpowiedzialnymi za atak i prowadzącymi konto „@YourAnonSpider” na Twitterze. W rozmowie zaznaczyli oni, że udostępnione dokumenty „obejmują prezentację, planowanie i taktykę rosyjskich producentów bezzałogowych statków powietrznych i różnych producentów broni”. Przekazali też specjalne przesłanie dla Władimira Putina.

Anonymous z przesłaniem dla Putina

Dyktatorze Putin. Za zbrodnie wojenne, które popełniłeś, niewinnych ludzi, których zabiłeś i dziesiątki ludzi, których zniszczyłeś, nie zostawimy cię w spokoju – oznajmili Anonymous. Haktywiści dodali: Jesteśmy w pałacu, gdzie ukrywasz się w swoim domu. Jesteśmy na ulicach, przed kamerami budynków rządowego bezprawia, na telefonie komórkowym człowieka, któremu ufasz najbardziej. Jesteśmy w elektronicznym systemie nawigacji samochodowej. Jesteśmy Anonimowi. Jesteśmy Legionem. Nie wybaczamy. Nie zapominamy. Oczekuj nas.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *