Anonymous zadali kolejny cios. Padła następna rosyjska strona rządowa

Kolektyw Anonymous donosi o kolejnym uderzeniu w rosyjskie władze. Tym razem celem ataku była strona rosyjskiej Federalnej Służby Celnej. Jest to instytucja rządowa, będąca częścią rosyjskiego Ministerstwa Finansów.

Anonymous za pośrednictwem Twittera poinformowali o ataku na oficjalną witrynę internetową rosyjskiej Federalnej Służby Celnej – customs.gov[.]ru. Zrobili to w swoim stylu, posługując się określeniem “tango down”, które jest przenośnią zaczerpniętą z gwary wojskowej i w najprostszym tłumaczeniu oznacza, że wróg lub cel został wyeliminowany. Sprawdziliśmy i strona faktycznie nie odpowiada (stan na godzinę 13:00).

Anonymous uderzyli w rosyjską stronę rządową

To kolejny tego typu cyberatak przeprowadzony przez haktywistów z kolektywu Anonymous w ostatnim czasie. Tworzące go osoby już dawno zapowiedziały, że będą kontynuować swoje działania do momentu zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę i wycofania się z jej terytorium ostatniego rosyjskiego żołnierza.

Działania Anonymous to nie tylko “unieszkodliwianie” rosyjskich, rządowych witryn internetowych. Hakerzy przejmują również dane, w tym wiadomości e-mail, nagrania, czy dokumenty od rosyjskich instytucji i przedsiębiorstw, które są regularnie publikowane za pośrednictwem platformy DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets).

Jak już informowaliśmy, hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali m.in. rosyjski Bank Centralny, jacht Putina (nadając mu kurs “do piekła”) czy bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Włamali się też do monitoringu Kremla i rosyjskiej telewizji i za pośrednictwem państwowych kanałów telewizyjnych Russia 24, Channel One, Moscow 24 oraz rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi relacjonowali prawdziwą sytuacją w Ukrainie.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *