Anonymous zadali kolejny cios. Padła następna rosyjska strona rządowa

Kolektyw Anonymous donosi o kolejnym uderzeniu w rosyjskie władze. Tym razem celem ataku była strona rosyjskiej Federalnej Służby Celnej. Jest to instytucja rządowa, będąca częścią rosyjskiego Ministerstwa Finansów.

Anonymous za pośrednictwem Twittera poinformowali o ataku na oficjalną witrynę internetową rosyjskiej Federalnej Służby Celnej – customs.gov[.]ru. Zrobili to w swoim stylu, posługując się określeniem “tango down”, które jest przenośnią zaczerpniętą z gwary wojskowej i w najprostszym tłumaczeniu oznacza, że wróg lub cel został wyeliminowany. Sprawdziliśmy i strona faktycznie nie odpowiada (stan na godzinę 13:00).

Anonymous uderzyli w rosyjską stronę rządową

To kolejny tego typu cyberatak przeprowadzony przez haktywistów z kolektywu Anonymous w ostatnim czasie. Tworzące go osoby już dawno zapowiedziały, że będą kontynuować swoje działania do momentu zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę i wycofania się z jej terytorium ostatniego rosyjskiego żołnierza.

Działania Anonymous to nie tylko “unieszkodliwianie” rosyjskich, rządowych witryn internetowych. Hakerzy przejmują również dane, w tym wiadomości e-mail, nagrania, czy dokumenty od rosyjskich instytucji i przedsiębiorstw, które są regularnie publikowane za pośrednictwem platformy DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets).

Jak już informowaliśmy, hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali m.in. rosyjski Bank Centralny, jacht Putina (nadając mu kurs “do piekła”) czy bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Włamali się też do monitoringu Kremla i rosyjskiej telewizji i za pośrednictwem państwowych kanałów telewizyjnych Russia 24, Channel One, Moscow 24 oraz rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi relacjonowali prawdziwą sytuacją w Ukrainie.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Powstanie Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK. Ujawniono szczegóły

Powstanie Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK, które będzie skupiać specjalistyczne centra, ośrodki i laboratoria, by wzmocnić krajowy system cyberbezpieczeństwa. Ma też wesprzeć działający już CSIRT NASK. Projekt zaplanowano do końca 2029 roku, jego wartość to 310 mln złotych.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *