Anonymous zadali kolejny cios. Padła następna rosyjska strona rządowa

Kolektyw Anonymous donosi o kolejnym uderzeniu w rosyjskie władze. Tym razem celem ataku była strona rosyjskiej Federalnej Służby Celnej. Jest to instytucja rządowa, będąca częścią rosyjskiego Ministerstwa Finansów.

Anonymous za pośrednictwem Twittera poinformowali o ataku na oficjalną witrynę internetową rosyjskiej Federalnej Służby Celnej – customs.gov[.]ru. Zrobili to w swoim stylu, posługując się określeniem „tango down”, które jest przenośnią zaczerpniętą z gwary wojskowej i w najprostszym tłumaczeniu oznacza, że wróg lub cel został wyeliminowany. Sprawdziliśmy i strona faktycznie nie odpowiada (stan na godzinę 13:00).

Anonymous uderzyli w rosyjską stronę rządową

To kolejny tego typu cyberatak przeprowadzony przez haktywistów z kolektywu Anonymous w ostatnim czasie. Tworzące go osoby już dawno zapowiedziały, że będą kontynuować swoje działania do momentu zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę i wycofania się z jej terytorium ostatniego rosyjskiego żołnierza.

Działania Anonymous to nie tylko „unieszkodliwianie” rosyjskich, rządowych witryn internetowych. Hakerzy przejmują również dane, w tym wiadomości e-mail, nagrania, czy dokumenty od rosyjskich instytucji i przedsiębiorstw, które są regularnie publikowane za pośrednictwem platformy DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets).

Jak już informowaliśmy, hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali m.in. rosyjski Bank Centralny, jacht Putina (nadając mu kurs „do piekła”) czy bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Włamali się też do monitoringu Kremla i rosyjskiej telewizji i za pośrednictwem państwowych kanałów telewizyjnych Russia 24, Channel One, Moscow 24 oraz rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi relacjonowali prawdziwą sytuacją w Ukrainie.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *