Anonymous zdobyli częstotliwości radiowe i kody Morse’a używane przez rosyjskie wojska

Anonymous radzą sobie świetne w cybernetycznej wojnie z Rosją. Hakerzy właściwie codziennie informują o kolejnej udanej akcji, a najnowsze osiągnięcie jest naprawdę zaskakujące. Grupie udało się pozyskać informacje o wojskowych kodach Morse’a i częstotliwościach radiowych stosowanych przez Rosjan.

Hakerzy pochwalili się zaskakującą zdobyczą. Należąca do Anonymous grupa DoomSec udostępniła w sieci listy wywołań konkretnych oddziałów rosyjskich wojsk operujących w Ukrainie. Dzięki nim Ukraińcy będą w stanie rozpoznać, które jednostki się ze sobą komunikują. Ujawniono w ten sposób m.in. informacje o stacjach naziemnych i odniesienia do konkretnych miejsc.

Przydatne powinny być również częstotliwości wojskowe wykorzystywanych przez wybrane typy wojsk. Przy większości jest data zarejestrowania danych i patrząc tylko na nią, można założyć, że Rosjanie mogli już zaktualizować sposoby łączności. Wśród informacji znalazło się też miejsce na odszyfrowane algorytmy Morse’a, ale też na nieznane dane, w przypadku których nie ma informacji, czego mogą dotyczyć.

Anonymous było również w stanie rozpoznać sprzęt, z jakiego korzystają Rosjanie. Na liście znalazły się krótkofalówka firmy Kenwood, stare radio Motoroli, a także narzędzia do szyfrowania połączeń.

Jeden z sygnałów nadawanych przez Rosjan

Z naszej strony chapeau bas 😉

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *