Anonymous zdobyli częstotliwości radiowe i kody Morse’a używane przez rosyjskie wojska

Anonymous radzą sobie świetne w cybernetycznej wojnie z Rosją. Hakerzy właściwie codziennie informują o kolejnej udanej akcji, a najnowsze osiągnięcie jest naprawdę zaskakujące. Grupie udało się pozyskać informacje o wojskowych kodach Morse’a i częstotliwościach radiowych stosowanych przez Rosjan.

Hakerzy pochwalili się zaskakującą zdobyczą. Należąca do Anonymous grupa DoomSec udostępniła w sieci listy wywołań konkretnych oddziałów rosyjskich wojsk operujących w Ukrainie. Dzięki nim Ukraińcy będą w stanie rozpoznać, które jednostki się ze sobą komunikują. Ujawniono w ten sposób m.in. informacje o stacjach naziemnych i odniesienia do konkretnych miejsc.

Przydatne powinny być również częstotliwości wojskowe wykorzystywanych przez wybrane typy wojsk. Przy większości jest data zarejestrowania danych i patrząc tylko na nią, można założyć, że Rosjanie mogli już zaktualizować sposoby łączności. Wśród informacji znalazło się też miejsce na odszyfrowane algorytmy Morse’a, ale też na nieznane dane, w przypadku których nie ma informacji, czego mogą dotyczyć.

Anonymous było również w stanie rozpoznać sprzęt, z jakiego korzystają Rosjanie. Na liście znalazły się krótkofalówka firmy Kenwood, stare radio Motoroli, a także narzędzia do szyfrowania połączeń.

Jeden z sygnałów nadawanych przez Rosjan

Z naszej strony chapeau bas 😉

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *