Anonymous znów w akcji. Wykradziono 817 GB danych z Roskomnadzoru

Na oficjalnym koncie Anonymous pojawiła się informacja o pozyskaniu przez grupę około 360 tys. plików z rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów znanej w skrócie jako Roskomnadzor. Dane mają pochodzić z Roskomnadzoru Republiki Baszkirii, jednej z największych republik Rosji.

Roskomnadzor jest rosyjską agencją odpowiedzialna za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie rosyjskich środków masowego przekazu. W jej gestii leży także sprawdzanie, czy przestrzegane są wymogi dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz koordynacja działań związanych z częstotliwościami radiowymi.

817,5 GB danych

Anonymous przekazało, iż wszystkie skradzione pliki rzucają nowe spojrzenie na Roskomnadzor oraz prowadzoną przez agencję działalność. Najnowsze z pozyskanych danych są datowane na 5 marca 2022 r. Osoby, które chcą samodzielnie przejrzeć dane, jakie uzyskało Anonymous, proszone są przez grupę o zachowanie dużej ostrożności – niektóre katalogi wydają się zawierać dużą liczbę załączników do wiadomości e-mail, a te zaś mogą zawierać malware lub inne złośliwe oprogramowanie.

Hakerzy, przeszukując pozyskane dane, wyodrębnili dwa katalogi, które zostały zidentyfikowane jako bazy danych, mające łącznie 290,6 GB. Jedna z nich ma być bazą danych związaną z działaniami prawnymi, zaś druga prawdopodobnie zawiera procedury działu HR agencji.

Należy pamiętać, że ze względu na trwającą wojnę, istnieje zwiększone ryzyko ukrycia złośliwego oprogramowania lub fałszywych danych w opublikowanych przez grupę plikach. Anonymous zachęca do zachowania szczególnej uwagi i ostrożności, a także zaznacza, że wszelkie konkretne wątpliwości zostaną dodane i odnotowane na stronie DDOS Secrets dotyczącej wycieku.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *