Anonymous znów w akcji. Wykradziono 817 GB danych z Roskomnadzoru

Na oficjalnym koncie Anonymous pojawiła się informacja o pozyskaniu przez grupę około 360 tys. plików z rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów znanej w skrócie jako Roskomnadzor. Dane mają pochodzić z Roskomnadzoru Republiki Baszkirii, jednej z największych republik Rosji.

Roskomnadzor jest rosyjską agencją odpowiedzialna za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie rosyjskich środków masowego przekazu. W jej gestii leży także sprawdzanie, czy przestrzegane są wymogi dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz koordynacja działań związanych z częstotliwościami radiowymi.

817,5 GB danych

Anonymous przekazało, iż wszystkie skradzione pliki rzucają nowe spojrzenie na Roskomnadzor oraz prowadzoną przez agencję działalność. Najnowsze z pozyskanych danych są datowane na 5 marca 2022 r. Osoby, które chcą samodzielnie przejrzeć dane, jakie uzyskało Anonymous, proszone są przez grupę o zachowanie dużej ostrożności – niektóre katalogi wydają się zawierać dużą liczbę załączników do wiadomości e-mail, a te zaś mogą zawierać malware lub inne złośliwe oprogramowanie.

Hakerzy, przeszukując pozyskane dane, wyodrębnili dwa katalogi, które zostały zidentyfikowane jako bazy danych, mające łącznie 290,6 GB. Jedna z nich ma być bazą danych związaną z działaniami prawnymi, zaś druga prawdopodobnie zawiera procedury działu HR agencji.

Należy pamiętać, że ze względu na trwającą wojnę, istnieje zwiększone ryzyko ukrycia złośliwego oprogramowania lub fałszywych danych w opublikowanych przez grupę plikach. Anonymous zachęca do zachowania szczególnej uwagi i ostrożności, a także zaznacza, że wszelkie konkretne wątpliwości zostaną dodane i odnotowane na stronie DDOS Secrets dotyczącej wycieku.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.