Anonymous znów w akcji. Wykradziono 817 GB danych z Roskomnadzoru

Na oficjalnym koncie Anonymous pojawiła się informacja o pozyskaniu przez grupę około 360 tys. plików z rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów znanej w skrócie jako Roskomnadzor. Dane mają pochodzić z Roskomnadzoru Republiki Baszkirii, jednej z największych republik Rosji.

Roskomnadzor jest rosyjską agencją odpowiedzialna za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie rosyjskich środków masowego przekazu. W jej gestii leży także sprawdzanie, czy przestrzegane są wymogi dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz koordynacja działań związanych z częstotliwościami radiowymi.

817,5 GB danych

Anonymous przekazało, iż wszystkie skradzione pliki rzucają nowe spojrzenie na Roskomnadzor oraz prowadzoną przez agencję działalność. Najnowsze z pozyskanych danych są datowane na 5 marca 2022 r. Osoby, które chcą samodzielnie przejrzeć dane, jakie uzyskało Anonymous, proszone są przez grupę o zachowanie dużej ostrożności – niektóre katalogi wydają się zawierać dużą liczbę załączników do wiadomości e-mail, a te zaś mogą zawierać malware lub inne złośliwe oprogramowanie.

Hakerzy, przeszukując pozyskane dane, wyodrębnili dwa katalogi, które zostały zidentyfikowane jako bazy danych, mające łącznie 290,6 GB. Jedna z nich ma być bazą danych związaną z działaniami prawnymi, zaś druga prawdopodobnie zawiera procedury działu HR agencji.

Należy pamiętać, że ze względu na trwającą wojnę, istnieje zwiększone ryzyko ukrycia złośliwego oprogramowania lub fałszywych danych w opublikowanych przez grupę plikach. Anonymous zachęca do zachowania szczególnej uwagi i ostrożności, a także zaznacza, że wszelkie konkretne wątpliwości zostaną dodane i odnotowane na stronie DDOS Secrets dotyczącej wycieku.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *