Google pomaga Ukraińcom i zachęca do tego innych. Firma podwoi naszą darowiznę na rzecz Ukrainy!

Google stara się wesprzeć Ukraińców, których dotknęła straszliwa tragedia. Gigant technologiczny walczy z obecną w internecie dezinformacją, a także przekazuje pieniądze na rzecz organizacji charytatywnych.

Wojna w Ukrainie to tragedia i jednocześnie katastrofa humanitarna. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że ​​w najbliższych tygodniach i miesiącach liczba osób uciekających z kraju może wzrosnąć do 5 milionów. Jak informuje Google, jego zespoły pracują, by wesprzeć ludzi w Ukrainie z wykorzystaniem usług i chronić ich przed zagrożeniami wynikającymi z cyberprzestępczości. Jednocześnie firma podejmuje działania mające na celu walkę z obecną w internecie dezinformacją, która niestety w wirtualnym świecie była obecna na długo przed wybuchem wojny, dotykając różnych sfer naszego życia. Google pomaga także finansowo.

Chcąc zapewnić natychmiastową pomoc oraz wsparcie organizacji humanitarnych Google wraz z pracownikami zobowiązali się do przekazania już ponad 25 mln dolarów w postaci darowizn i wsparcia rzeczowego.

W ramach tego w Polsce przeznaczono 10 mln dolarów (prawie 40 mln zł) na pomoc humanitarną i wsparcie uchodźców. Pieniądze trafią do takich organizacji jak Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) oraz Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, które jest częścią konsorcjum organizacji społecznych działających na rzecz pomocy uchodźcom po ich przybyciu do Polski. Dodatkowo korporacja przekaże kwotę do 5 mln dolarów równowartą dotychczasowym darowiznom do 30 kwietnia.

Google jednocześnie twierdzi, że podwoi darowizny przekazane na rzecz pomocy humanitarnej na Ukrainie!

Co ważne dołączając do Google sprawimy, iż 100% wsparcia będzie kierowane do wspomnianych organizacji. Jednocześnie Google zaleca, by społeczność przeznaczyła pieniądze na wsparcie jednej z wybranych organizacji: UNHCR, UNICEF oraz World Food Programme. Więcej informacji o akcji znajdziemy na tej stronie. Oczywiście w sieci nie brak różnych akcji, w ramach których możemy dołożyć swoją cegiełkę wspierającą Ukraińców w ich trudnej sytuacji życiowej. Tymczasem władze Ukrainy zalegalizowały kryptowaluty i nie jest to zaskoczenie, ponieważ międzynarodowa społeczność pomaga krajowi przekazując m.in. wirtualną walutę głównie Bitcoiny i Etherum.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *