Hakerzy zaatakowali rosyjskie FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa)

Grupa Anonymous znów dała o sobie znać. Haktywiści, którzy wypowiedzieli cybernetyczną wojnę Rosji w momencie rozpoczęcia inwazji tego państwa na Ukrainę, tym razem zaatakowali strony internetowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Po raz kolejny w ostatnich dniach haktywiści z grupy Anonymous utrudnili działanie rosyjskiej administracji. Tym razem za cel obrano stronę internetową Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

“Do widzenia fsb.ru” – napisali haktywiści i załączyli zrzut ekranu informujący o niedziałającej witrynie.

Anonymous po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją

Haktywiści od kilku dni torpedują funkcjonowanie Rosji w internetowej przestrzeni. Od momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę ich ataki kilkukrotnie doprowadzały do wyłączenia m.in. strony internetowej prezydenta Władimira Putina i wybranych proklemowskich mediów.

“Wiadomość do Władimira Putina: niedługo poczujesz gniew wielu hakerów na całym świecie” – ostrzegali przedstawiciele grupy Anonymous w ubiegły wtorek, 1 marca. Udało im się przy tym zaatakować stronę agencji rządowej Tass, na której wyświetlano wymowny komunikat.

“Putin zmusza nas do kłamstwa i stwarza zagrożenie dla nas wszystkich… To nie nasza wojna, powstrzymajmy go!” – można było przeczytać po wejściu na stronę Tass.

Wcześniej, 28 lutego, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko przekazał, że ukraińskim hakerom z grupy Cyborgs-Spam of Ukraine udało się włamać na stronę internetową Kremla i upublicznić bazę danych telefonicznych urzędników.

Z kolei kilka godzin wcześniej, w nocy z niedzieli na poniedziałek, haktywiści Anonymous ogłosili na Twitterze, że zablokowali dostęp do szeregu rządowych stron internetowych Rosji i Białorusi.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.