Hakerzy zaatakowali rosyjskie FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa)

Grupa Anonymous znów dała o sobie znać. Haktywiści, którzy wypowiedzieli cybernetyczną wojnę Rosji w momencie rozpoczęcia inwazji tego państwa na Ukrainę, tym razem zaatakowali strony internetowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Po raz kolejny w ostatnich dniach haktywiści z grupy Anonymous utrudnili działanie rosyjskiej administracji. Tym razem za cel obrano stronę internetową Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

“Do widzenia fsb.ru” – napisali haktywiści i załączyli zrzut ekranu informujący o niedziałającej witrynie.

Anonymous po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją

Haktywiści od kilku dni torpedują funkcjonowanie Rosji w internetowej przestrzeni. Od momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę ich ataki kilkukrotnie doprowadzały do wyłączenia m.in. strony internetowej prezydenta Władimira Putina i wybranych proklemowskich mediów.

“Wiadomość do Władimira Putina: niedługo poczujesz gniew wielu hakerów na całym świecie” – ostrzegali przedstawiciele grupy Anonymous w ubiegły wtorek, 1 marca. Udało im się przy tym zaatakować stronę agencji rządowej Tass, na której wyświetlano wymowny komunikat.

“Putin zmusza nas do kłamstwa i stwarza zagrożenie dla nas wszystkich… To nie nasza wojna, powstrzymajmy go!” – można było przeczytać po wejściu na stronę Tass.

Wcześniej, 28 lutego, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko przekazał, że ukraińskim hakerom z grupy Cyborgs-Spam of Ukraine udało się włamać na stronę internetową Kremla i upublicznić bazę danych telefonicznych urzędników.

Z kolei kilka godzin wcześniej, w nocy z niedzieli na poniedziałek, haktywiści Anonymous ogłosili na Twitterze, że zablokowali dostęp do szeregu rządowych stron internetowych Rosji i Białorusi.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *