Hakerzy zaatakowali rosyjskie FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa)

Grupa Anonymous znów dała o sobie znać. Haktywiści, którzy wypowiedzieli cybernetyczną wojnę Rosji w momencie rozpoczęcia inwazji tego państwa na Ukrainę, tym razem zaatakowali strony internetowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Po raz kolejny w ostatnich dniach haktywiści z grupy Anonymous utrudnili działanie rosyjskiej administracji. Tym razem za cel obrano stronę internetową Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

“Do widzenia fsb.ru” – napisali haktywiści i załączyli zrzut ekranu informujący o niedziałającej witrynie.

Anonymous po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją

Haktywiści od kilku dni torpedują funkcjonowanie Rosji w internetowej przestrzeni. Od momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę ich ataki kilkukrotnie doprowadzały do wyłączenia m.in. strony internetowej prezydenta Władimira Putina i wybranych proklemowskich mediów.

“Wiadomość do Władimira Putina: niedługo poczujesz gniew wielu hakerów na całym świecie” – ostrzegali przedstawiciele grupy Anonymous w ubiegły wtorek, 1 marca. Udało im się przy tym zaatakować stronę agencji rządowej Tass, na której wyświetlano wymowny komunikat.

“Putin zmusza nas do kłamstwa i stwarza zagrożenie dla nas wszystkich… To nie nasza wojna, powstrzymajmy go!” – można było przeczytać po wejściu na stronę Tass.

Wcześniej, 28 lutego, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko przekazał, że ukraińskim hakerom z grupy Cyborgs-Spam of Ukraine udało się włamać na stronę internetową Kremla i upublicznić bazę danych telefonicznych urzędników.

Z kolei kilka godzin wcześniej, w nocy z niedzieli na poniedziałek, haktywiści Anonymous ogłosili na Twitterze, że zablokowali dostęp do szeregu rządowych stron internetowych Rosji i Białorusi.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *