Hakerzy włamali się na strony rosyjskich sądów i opublikowali wezwanie do usunięcia Putina!

“Putin terrorystą numer 1” i “impeachment!” to jedne z haseł, które pojawiły się na głównych stronach rosyjskich sądów arbitrażowych m.in. w Moskwie i na Krymie. Za akcją stoją hakerzy, którzy żądają postawienia Putina przed sądem i uwolnienia więźniów politycznych.

Elena Gorłowa, przedstawicielka Sądu Arbitrażowego Regionu Amurskiego, potwierdziła agencji prasowej Interfax, że doszło do włamań na strony internetowe kilku rosyjskich sądów. Z informacji wynika, że hakerzy zaatakowali sądy arbitrażowe w obwodach: nadmorskim, krasnojarskim, chabarowskim, nowosybirskim i kurskim, a także w Moskwie i pięciu obwodach Uralskiego Okręgu Federalnego.

Zhakowana strona krymskiego sądu arbitrażowego

Na zaatakowanych stronach internetowych pojawiła się biała plansza z napisami w języku rosyjskim:

Putin terrorystą numer 1

Impeachment!

Wolność wszystkim więźniom politycznym

Przez kilka godzin po włamaniu strony sądów pozostawały niedostępne. Przedstawiciele potwierdzili jednak, że atak nie miał żadnego wpływu na funkcjonowanie placówek i rozpatrywanie bieżących spraw.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Cyberwojna trwa w najlepsze – jak się bronić?

Mało kto jest ekspertem od cyberbezpieczeństwa. Większość z nas po prostu korzysta z internetu, aplikacji mobilnych, gier, programów komputerowych i usług online absolutnie nie zaprzątając sobie głowy, jak to wszystko działa. Za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie trwa konflikt zbrojny, przeprowadzane są również cyberataki, jednak naiwnością byłoby myśleć, że my jesteśmy od nich wolni. Tak naprawdę cyberwojna trwa od dawna, a jej celem może być każdy. Jak możesz się obronić, nie będąc ekspertem od cyberbezpieczeństwa? Przygotowaliśmy przydatny zestaw porad i działań, które warto podjąć w celu ochrony własnych danych i własnego komputera.

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *