Hakerzy włamali się na strony rosyjskich sądów i opublikowali wezwanie do usunięcia Putina!

“Putin terrorystą numer 1” i “impeachment!” to jedne z haseł, które pojawiły się na głównych stronach rosyjskich sądów arbitrażowych m.in. w Moskwie i na Krymie. Za akcją stoją hakerzy, którzy żądają postawienia Putina przed sądem i uwolnienia więźniów politycznych.

Elena Gorłowa, przedstawicielka Sądu Arbitrażowego Regionu Amurskiego, potwierdziła agencji prasowej Interfax, że doszło do włamań na strony internetowe kilku rosyjskich sądów. Z informacji wynika, że hakerzy zaatakowali sądy arbitrażowe w obwodach: nadmorskim, krasnojarskim, chabarowskim, nowosybirskim i kurskim, a także w Moskwie i pięciu obwodach Uralskiego Okręgu Federalnego.

Zhakowana strona krymskiego sądu arbitrażowego

Na zaatakowanych stronach internetowych pojawiła się biała plansza z napisami w języku rosyjskim:

Putin terrorystą numer 1

Impeachment!

Wolność wszystkim więźniom politycznym

Przez kilka godzin po włamaniu strony sądów pozostawały niedostępne. Przedstawiciele potwierdzili jednak, że atak nie miał żadnego wpływu na funkcjonowanie placówek i rozpatrywanie bieżących spraw.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Poradnik: Zabezpiecz swój dom – masz w nim masę urządzeń podatnych na ataki cyberprzestępców

Polacy mają w swoich gospodarstwach domowych coraz więcej urządzeń elektronicznych podłączonych do internetu. Choć wciąż mówimy o kilkunastu lub kilkudziesięciu sprzętach – a nie kilkuset, jak to przewidywano w pewnych badaniach – niekwestionowanie zauważalny jest wzrost ich liczby. Z tego względu należy podjąć wszelkie kroki, by zabezpieczyć swoją domową sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *