Hakerzy włamali się na strony rosyjskich sądów i opublikowali wezwanie do usunięcia Putina!

“Putin terrorystą numer 1” i “impeachment!” to jedne z haseł, które pojawiły się na głównych stronach rosyjskich sądów arbitrażowych m.in. w Moskwie i na Krymie. Za akcją stoją hakerzy, którzy żądają postawienia Putina przed sądem i uwolnienia więźniów politycznych.

Elena Gorłowa, przedstawicielka Sądu Arbitrażowego Regionu Amurskiego, potwierdziła agencji prasowej Interfax, że doszło do włamań na strony internetowe kilku rosyjskich sądów. Z informacji wynika, że hakerzy zaatakowali sądy arbitrażowe w obwodach: nadmorskim, krasnojarskim, chabarowskim, nowosybirskim i kurskim, a także w Moskwie i pięciu obwodach Uralskiego Okręgu Federalnego.

Zhakowana strona krymskiego sądu arbitrażowego

Na zaatakowanych stronach internetowych pojawiła się biała plansza z napisami w języku rosyjskim:

Putin terrorystą numer 1

Impeachment!

Wolność wszystkim więźniom politycznym

Przez kilka godzin po włamaniu strony sądów pozostawały niedostępne. Przedstawiciele potwierdzili jednak, że atak nie miał żadnego wpływu na funkcjonowanie placówek i rozpatrywanie bieżących spraw.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *