Hakerzy włamali się na strony rosyjskich sądów i opublikowali wezwanie do usunięcia Putina!

“Putin terrorystą numer 1” i “impeachment!” to jedne z haseł, które pojawiły się na głównych stronach rosyjskich sądów arbitrażowych m.in. w Moskwie i na Krymie. Za akcją stoją hakerzy, którzy żądają postawienia Putina przed sądem i uwolnienia więźniów politycznych.

Elena Gorłowa, przedstawicielka Sądu Arbitrażowego Regionu Amurskiego, potwierdziła agencji prasowej Interfax, że doszło do włamań na strony internetowe kilku rosyjskich sądów. Z informacji wynika, że hakerzy zaatakowali sądy arbitrażowe w obwodach: nadmorskim, krasnojarskim, chabarowskim, nowosybirskim i kurskim, a także w Moskwie i pięciu obwodach Uralskiego Okręgu Federalnego.

Zhakowana strona krymskiego sądu arbitrażowego

Na zaatakowanych stronach internetowych pojawiła się biała plansza z napisami w języku rosyjskim:

Putin terrorystą numer 1

Impeachment!

Wolność wszystkim więźniom politycznym

Przez kilka godzin po włamaniu strony sądów pozostawały niedostępne. Przedstawiciele potwierdzili jednak, że atak nie miał żadnego wpływu na funkcjonowanie placówek i rozpatrywanie bieżących spraw.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *