Mail do losowego Rosjanina. Hakerzy opracowali to narzędzie

Hakerzy z grupy squad303 we współpracy ze znanym na całym świecie kolektywem Anonymous przygotowali kolejne narzędzie do informowania Rosjan o trwającej na terenie Ukrainy wojnie. Każdy może teraz wysłać maila do losowego Rosjanina.

Jedno z kont internetowych informujących o akcjach hakerów z Anonymous udostępniło informacje na temat stworzonego przez squad303 narzędzia do informowania losowego Rosjanina o trwającej na terenie Ukrainy wojnie. Wcześniej przygotowano narzędzie pozwalające na wysyłanie wiadomości SMS, teraz można to robić przy użyciu maili.

Aby wysłać do losowego Rosjanina wiadomość przy użyciu poczty elektronicznej, konieczne jest skorzystanie z narzędzia dostępnego pod adresem mail.1920.in. Na stronie trafimy na tekst w języku rosyjskim, a pod nim znajduje się krótki opis motywacji hakerów do stworzenia tego typu narzędzi.

“My, obywatele świata, mamy wiadomość do narodu rosyjskiego. Narodu, który musi zapłacić wysoką cenę za haniebną decyzję dyktatora Putina o ataku sił zbrojnych na niepodległą Ukrainę. Wspólna akcja wszystkich krajów na świecie, jako odpowiedź na rosyjską agresję, doprowadzi do upadku całego kraju” – czytamy w wiadomości od hakerów.

“Jednak prawie 150 milionów Rosjan nie zna prawdy o przyczynach i przebiegu wojny na terenie Ukrainy. Karmieni są kłamstwami propagandy Kremla. W Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany. Każdy z nas może przekazać bezpośrednie przesłanie mieszkańcom tego zniewolonego kraju” – brzmi reszta komunikatu.

Po 7 dniach od startu akcji, narzędzie służące do wysyłania wiadomości SMS na losowe rosyjskie numery odniosło spory sukces. Hakerzy ze squad303 poinformowali, że w tym czasie udało się wysłać aż 7 milionów wiadomości.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *