Mail do losowego Rosjanina. Hakerzy opracowali to narzędzie

Hakerzy z grupy squad303 we współpracy ze znanym na całym świecie kolektywem Anonymous przygotowali kolejne narzędzie do informowania Rosjan o trwającej na terenie Ukrainy wojnie. Każdy może teraz wysłać maila do losowego Rosjanina.

Jedno z kont internetowych informujących o akcjach hakerów z Anonymous udostępniło informacje na temat stworzonego przez squad303 narzędzia do informowania losowego Rosjanina o trwającej na terenie Ukrainy wojnie. Wcześniej przygotowano narzędzie pozwalające na wysyłanie wiadomości SMS, teraz można to robić przy użyciu maili.

Aby wysłać do losowego Rosjanina wiadomość przy użyciu poczty elektronicznej, konieczne jest skorzystanie z narzędzia dostępnego pod adresem mail.1920.in. Na stronie trafimy na tekst w języku rosyjskim, a pod nim znajduje się krótki opis motywacji hakerów do stworzenia tego typu narzędzi.

“My, obywatele świata, mamy wiadomość do narodu rosyjskiego. Narodu, który musi zapłacić wysoką cenę za haniebną decyzję dyktatora Putina o ataku sił zbrojnych na niepodległą Ukrainę. Wspólna akcja wszystkich krajów na świecie, jako odpowiedź na rosyjską agresję, doprowadzi do upadku całego kraju” – czytamy w wiadomości od hakerów.

“Jednak prawie 150 milionów Rosjan nie zna prawdy o przyczynach i przebiegu wojny na terenie Ukrainy. Karmieni są kłamstwami propagandy Kremla. W Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany. Każdy z nas może przekazać bezpośrednie przesłanie mieszkańcom tego zniewolonego kraju” – brzmi reszta komunikatu.

Po 7 dniach od startu akcji, narzędzie służące do wysyłania wiadomości SMS na losowe rosyjskie numery odniosło spory sukces. Hakerzy ze squad303 poinformowali, że w tym czasie udało się wysłać aż 7 milionów wiadomości.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.