Mail do losowego Rosjanina. Hakerzy opracowali to narzędzie

Hakerzy z grupy squad303 we współpracy ze znanym na całym świecie kolektywem Anonymous przygotowali kolejne narzędzie do informowania Rosjan o trwającej na terenie Ukrainy wojnie. Każdy może teraz wysłać maila do losowego Rosjanina.

Jedno z kont internetowych informujących o akcjach hakerów z Anonymous udostępniło informacje na temat stworzonego przez squad303 narzędzia do informowania losowego Rosjanina o trwającej na terenie Ukrainy wojnie. Wcześniej przygotowano narzędzie pozwalające na wysyłanie wiadomości SMS, teraz można to robić przy użyciu maili.

Aby wysłać do losowego Rosjanina wiadomość przy użyciu poczty elektronicznej, konieczne jest skorzystanie z narzędzia dostępnego pod adresem mail.1920.in. Na stronie trafimy na tekst w języku rosyjskim, a pod nim znajduje się krótki opis motywacji hakerów do stworzenia tego typu narzędzi.

“My, obywatele świata, mamy wiadomość do narodu rosyjskiego. Narodu, który musi zapłacić wysoką cenę za haniebną decyzję dyktatora Putina o ataku sił zbrojnych na niepodległą Ukrainę. Wspólna akcja wszystkich krajów na świecie, jako odpowiedź na rosyjską agresję, doprowadzi do upadku całego kraju” – czytamy w wiadomości od hakerów.

“Jednak prawie 150 milionów Rosjan nie zna prawdy o przyczynach i przebiegu wojny na terenie Ukrainy. Karmieni są kłamstwami propagandy Kremla. W Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany. Każdy z nas może przekazać bezpośrednie przesłanie mieszkańcom tego zniewolonego kraju” – brzmi reszta komunikatu.

Po 7 dniach od startu akcji, narzędzie służące do wysyłania wiadomości SMS na losowe rosyjskie numery odniosło spory sukces. Hakerzy ze squad303 poinformowali, że w tym czasie udało się wysłać aż 7 milionów wiadomości.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *