Nad Polską lata prototypowy samolot szpiegowski US Army “ARTEMIS”

Stany Zjednoczone wysłały w misję na Ukrainę swój prototypowy samolot szpiegowski o nazwie ARTEMIS, który dostarcza Pentagonowi bardzo cennych danych wywiadowczych.

Samolot ARTEMIS został zbudowany przez firmę Leidos. Pierwsze misje szpiegowskie odbył w 2020 roku, a rok później trafił na stałe do Europy, gdzie wykonuje obloty w najbardziej newralgicznych regionach kontynentu. Od kilku tygodni bacznie obserwował ruchy rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą.

Niewiele wiadomo o tym samolocie, ale nie jest tajemnicą, że gromadzi on ogromne ilości cennych danych na temat działań rosyjskiej armii. Na jego pokładzie znajduje się najbardziej zaawansowany na świecie sprzęt radarowy do wywiadu, obserwacji i rozpoznania.

Jednym z nich jest HADES (High-Accuracy Detection and Exploitation System). Zbiera on informacje w ramach systemu Multi-Domain Sensing System. Chodzi tutaj o wywiad sygnałowy, elektroniczny i komunikacyjny. Pojazd w czasie rzeczywistym może przekazywać dane do centrum dowodzenia.

ARTEMIS może pozostać w powietrzu przez ponad 10 godzin i w tym czasie pokonać 7400 kilometrów. Jego baza znajduje się w Rumunii. Stamtąd startuje, przelatuje nad Węgrami i Słowacją w kierunku Polski. Trzyma się wschodniej i północnej granicy Polski i finalnie wraca do bazy. Każdy przelot zapewni ogromną ilość danych o Białorusi i Ukrainie.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.