„New York Times”: Chiny znały plany inwazji Rosji na Ukrainę! Wspólnie prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Wypłynęły nowe fakty w sprawie przygotowań Rosji do inwazji na Ukrainę. „New York Times” twierdzi, że dyplomaci chińscy i rosyjscy prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Chiny miały przekonywać Rosję, aby nie najeżdżała Ukrainy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tak wynika z informacji, do których dotarł „New York Times”, powołując się na urzędników administracji prezydenta Joe Bidena i raporty zachodnich wywiadu. Pekin odrzuca te doniesienia jako „oczerniające”.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna wisiała na włosku już wtedy, gdy sportowcy walczyli o medale olimpijskie w Pekinie. Tymczasem nawet w czasach starożytnych, gdy wykuwała się wyjątkowa tradycja sportowych zmagań, szlachetnej rywalizacji o miejsca na podium i tworzyły się etyczne podwaliny historii sportu, wszelkie konflikty, wojny i potyczki szły w odstawkę.

W napiętej sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą, w czasie, gdy przy granicach tego kraju, także na terenie Białorusi, pod pozorem ćwiczeń militarnych, gromadziły się wojska, świat spodziewał się agresji. Komentatorzy jednak nie dopuszczali myśli, że Władimir Putin odważy się zdeptać najważniejsze tradycje z dziejów sportu.

Rosja dokonała szturmu na Ukrainę 24 lutego, zaledwie kilka dni po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Według raportu wywiadu wyżsi chińscy urzędnicy mieli pewien poziom wiedzy na temat rosyjskich zamiarów inwazji.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna w cieniu olimpijskich flag. Toczyły się rozmowy Chin i Rosji

Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że toczyły się w tej sprawie rozmowy. Pekin jednak temu zaprzecza. – Twierdzenia wymienione w odpowiednich raportach są bezpodstawnymi spekulacjami i mają na celu zrzucenie winy i oczernienie Chin – powiedział jednak Liu Pengyu, rzecznik ambasady chińskiej w Waszyngtonie. Informacje wywiadowcze na temat dialogu między chińskimi i rosyjskimi urzędnikami w tej sprawie zostały zebrane przez zachodnie służby wywiadowcze i są, jak przekonuje „New York Times”, wysoce wiarygodne.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *