“New York Times”: Chiny znały plany inwazji Rosji na Ukrainę! Wspólnie prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Wypłynęły nowe fakty w sprawie przygotowań Rosji do inwazji na Ukrainę. “New York Times” twierdzi, że dyplomaci chińscy i rosyjscy prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Chiny miały przekonywać Rosję, aby nie najeżdżała Ukrainy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tak wynika z informacji, do których dotarł “New York Times”, powołując się na urzędników administracji prezydenta Joe Bidena i raporty zachodnich wywiadu. Pekin odrzuca te doniesienia jako “oczerniające”.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna wisiała na włosku już wtedy, gdy sportowcy walczyli o medale olimpijskie w Pekinie. Tymczasem nawet w czasach starożytnych, gdy wykuwała się wyjątkowa tradycja sportowych zmagań, szlachetnej rywalizacji o miejsca na podium i tworzyły się etyczne podwaliny historii sportu, wszelkie konflikty, wojny i potyczki szły w odstawkę.

W napiętej sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą, w czasie, gdy przy granicach tego kraju, także na terenie Białorusi, pod pozorem ćwiczeń militarnych, gromadziły się wojska, świat spodziewał się agresji. Komentatorzy jednak nie dopuszczali myśli, że Władimir Putin odważy się zdeptać najważniejsze tradycje z dziejów sportu.

Rosja dokonała szturmu na Ukrainę 24 lutego, zaledwie kilka dni po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Według raportu wywiadu wyżsi chińscy urzędnicy mieli pewien poziom wiedzy na temat rosyjskich zamiarów inwazji.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna w cieniu olimpijskich flag. Toczyły się rozmowy Chin i Rosji

Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że toczyły się w tej sprawie rozmowy. Pekin jednak temu zaprzecza. – Twierdzenia wymienione w odpowiednich raportach są bezpodstawnymi spekulacjami i mają na celu zrzucenie winy i oczernienie Chin – powiedział jednak Liu Pengyu, rzecznik ambasady chińskiej w Waszyngtonie. Informacje wywiadowcze na temat dialogu między chińskimi i rosyjskimi urzędnikami w tej sprawie zostały zebrane przez zachodnie służby wywiadowcze i są, jak przekonuje “New York Times”, wysoce wiarygodne.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.