“New York Times”: Chiny znały plany inwazji Rosji na Ukrainę! Wspólnie prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Wypłynęły nowe fakty w sprawie przygotowań Rosji do inwazji na Ukrainę. “New York Times” twierdzi, że dyplomaci chińscy i rosyjscy prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Chiny miały przekonywać Rosję, aby nie najeżdżała Ukrainy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tak wynika z informacji, do których dotarł “New York Times”, powołując się na urzędników administracji prezydenta Joe Bidena i raporty zachodnich wywiadu. Pekin odrzuca te doniesienia jako “oczerniające”.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna wisiała na włosku już wtedy, gdy sportowcy walczyli o medale olimpijskie w Pekinie. Tymczasem nawet w czasach starożytnych, gdy wykuwała się wyjątkowa tradycja sportowych zmagań, szlachetnej rywalizacji o miejsca na podium i tworzyły się etyczne podwaliny historii sportu, wszelkie konflikty, wojny i potyczki szły w odstawkę.

W napiętej sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą, w czasie, gdy przy granicach tego kraju, także na terenie Białorusi, pod pozorem ćwiczeń militarnych, gromadziły się wojska, świat spodziewał się agresji. Komentatorzy jednak nie dopuszczali myśli, że Władimir Putin odważy się zdeptać najważniejsze tradycje z dziejów sportu.

Rosja dokonała szturmu na Ukrainę 24 lutego, zaledwie kilka dni po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Według raportu wywiadu wyżsi chińscy urzędnicy mieli pewien poziom wiedzy na temat rosyjskich zamiarów inwazji.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna w cieniu olimpijskich flag. Toczyły się rozmowy Chin i Rosji

Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że toczyły się w tej sprawie rozmowy. Pekin jednak temu zaprzecza. – Twierdzenia wymienione w odpowiednich raportach są bezpodstawnymi spekulacjami i mają na celu zrzucenie winy i oczernienie Chin – powiedział jednak Liu Pengyu, rzecznik ambasady chińskiej w Waszyngtonie. Informacje wywiadowcze na temat dialogu między chińskimi i rosyjskimi urzędnikami w tej sprawie zostały zebrane przez zachodnie służby wywiadowcze i są, jak przekonuje “New York Times”, wysoce wiarygodne.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *