„New York Times”: Chiny znały plany inwazji Rosji na Ukrainę! Wspólnie prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Wypłynęły nowe fakty w sprawie przygotowań Rosji do inwazji na Ukrainę. „New York Times” twierdzi, że dyplomaci chińscy i rosyjscy prowadzili uzgodnienia dotyczące terminu ataku.

Chiny miały przekonywać Rosję, aby nie najeżdżała Ukrainy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tak wynika z informacji, do których dotarł „New York Times”, powołując się na urzędników administracji prezydenta Joe Bidena i raporty zachodnich wywiadu. Pekin odrzuca te doniesienia jako „oczerniające”.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna wisiała na włosku już wtedy, gdy sportowcy walczyli o medale olimpijskie w Pekinie. Tymczasem nawet w czasach starożytnych, gdy wykuwała się wyjątkowa tradycja sportowych zmagań, szlachetnej rywalizacji o miejsca na podium i tworzyły się etyczne podwaliny historii sportu, wszelkie konflikty, wojny i potyczki szły w odstawkę.

W napiętej sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą, w czasie, gdy przy granicach tego kraju, także na terenie Białorusi, pod pozorem ćwiczeń militarnych, gromadziły się wojska, świat spodziewał się agresji. Komentatorzy jednak nie dopuszczali myśli, że Władimir Putin odważy się zdeptać najważniejsze tradycje z dziejów sportu.

Rosja dokonała szturmu na Ukrainę 24 lutego, zaledwie kilka dni po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Według raportu wywiadu wyżsi chińscy urzędnicy mieli pewien poziom wiedzy na temat rosyjskich zamiarów inwazji.

Xi Jinping i Władimir Putin

Wojna w cieniu olimpijskich flag. Toczyły się rozmowy Chin i Rosji

Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że toczyły się w tej sprawie rozmowy. Pekin jednak temu zaprzecza. – Twierdzenia wymienione w odpowiednich raportach są bezpodstawnymi spekulacjami i mają na celu zrzucenie winy i oczernienie Chin – powiedział jednak Liu Pengyu, rzecznik ambasady chińskiej w Waszyngtonie. Informacje wywiadowcze na temat dialogu między chińskimi i rosyjskimi urzędnikami w tej sprawie zostały zebrane przez zachodnie służby wywiadowcze i są, jak przekonuje „New York Times”, wysoce wiarygodne.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *