Polskie sklepy z elektroniką wycofują produkty firm z Rosji

Ogromna liczba zachodnich firm i organizacji przyłączyła się już do bojkotu Rosji w związku z inwazją na Ukrainę. Teraz do akcji przyłączają się też polskie sklepy z elektroniką.

Swoje produkty i usługi na terenie Rosji zawiesiły już m.in. Apple, Google, VISA, Mastercard i wiele innych międzynarodowych korporacji. Bojkot oznacza też nieimportowanie i koniec sprzedaży produktów pochodzących z Rosji. Na ten moment o zaprzestaniu współpracy poinformowały m.in. Media Expert czy Komputronik.

Istnieje szansa, że za ww. sklepami pójdą kolejne polskie firmy. Warto wspomnieć, że sam rząd Ukrainy wystosował prośbę do wielkich growych marek – Xbox i PlayStation – o bojkot Rosji i zablokowanie swoich usług na terenie tego kraju.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *