Northrop Grumman właśnie szkoli polskich żołnierzy w obsłudze systemu IBCS

Korporacja Northrop Grumman poinformowała o uruchomieniu programu szkolenia personelu Wojska Polskiego w obsłudze i wykorzystaniu systemu dowodzenia IBCS. Jak wskazuje amerykański producent, proces wyprzedza harmonogram o dwa lata.

Dzięki szkoleniom Polacy mają szybko wdrożyć rozwiązania, które daje system IBCS. Rozwiązania proponowane przez korporację Northrop Grumman zostały wybrane przez Polskę w momencie konfiguracji pierwszej fazy programu Wisła. Dzięki temu Wojsko Polskie stało się pierwszym eksportowym użytkownikiem systemu dowodzenia IBCS. W przyszłości planuje się, że będzie stanowić fundament całego polskiego systemu kierowania walką obrony przeciwlotniczej.

Szkolenia polskiego personelu prowadzone są z wykorzystaniem dostępnych symulatorów ART (Air Defense Reconfigurable Trainer), które pozwalają na ćwiczenie różnych scenariuszy działań. Jak wskazuje komunikat producenta, urządzenia zostały zainstalowane w ośrodku szkoleniowym na terenie Polski. Dodatkowo polscy instruktorzy szkolili się w Stanach Zjednoczonych i obecnie swoją wiedzę mogą przekazywać na kursach specjalistycznych w kraju.

Budowa odpowiedniej bazy szkoleniowej oraz kompetencji jest bardzo ważna. Ma to związek z planowanym zamówieniem kolejnych sześciu baterii zestawów obrony przeciwlotniczej Patriot PAC-3+, co będzie wymuszać przeszkolenie dużej liczby personelu. Poza urządzeniami ART Northrop Grumman ma dostarczyć kolejne symulatory – umowa (poprzez procedurę FMS) została zawarta na początku czerwca bieżącego roku. Co ciekawe, ma być zrealizowana z udziałem nieokreślonych podmiotów polskich.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *