Cyberataki na polskie firmy logistyczne. Lista ich ofiar jest zgodna z celami notowanych ostatnio ataków grup związanych z rosyjskimi władzami

Firma Microsoft poinformowała o wykryciu nowej kampanii cyberataków na firmy transportowe i logistyczne w Polsce i na Ukrainie.

W komunikacie zespołu Microsoft Threat Intelligence Center napisano, że ataków typu ransomware dokonano 11 października za pomocą nieznanego dotąd złośliwego oprogramowania „Prestige”. Atak tego rodzaju polega na zaszyfrowaniu danych systemu i żądaniu okupu za jego odszyfrowanie.

Autorzy komunikatu podkreślili, że ataki te różniły się od ataków zauważonych wcześniej i nie były związane z żadną z 94 grup hakerskich, wykrytych dotąd przez Microsoft. Na Ukrainie tego typu ataki należały do tej pory do rzadkości.

Microsoft Threat Intelligence Center nie wskazało winnych ataków. Zauważyło jednak, że lista ich ofiar jest zgodna z celami notowanych ostatnio ataków grup związanych z rosyjskimi władzami.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *