Cyberataki na polskie firmy logistyczne. Lista ich ofiar jest zgodna z celami notowanych ostatnio ataków grup związanych z rosyjskimi władzami

Firma Microsoft poinformowała o wykryciu nowej kampanii cyberataków na firmy transportowe i logistyczne w Polsce i na Ukrainie.

W komunikacie zespołu Microsoft Threat Intelligence Center napisano, że ataków typu ransomware dokonano 11 października za pomocą nieznanego dotąd złośliwego oprogramowania „Prestige”. Atak tego rodzaju polega na zaszyfrowaniu danych systemu i żądaniu okupu za jego odszyfrowanie.

Autorzy komunikatu podkreślili, że ataki te różniły się od ataków zauważonych wcześniej i nie były związane z żadną z 94 grup hakerskich, wykrytych dotąd przez Microsoft. Na Ukrainie tego typu ataki należały do tej pory do rzadkości.

Microsoft Threat Intelligence Center nie wskazało winnych ataków. Zauważyło jednak, że lista ich ofiar jest zgodna z celami notowanych ostatnio ataków grup związanych z rosyjskimi władzami.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *