Anonymous nie zwalniają tempa. Hakerzy atakują kolejna cele w Rosji

Anonymous cały czas kontynuują własną walkę z reżimem Putina, która, jak zapowiadają, nie skończy się, dopóki rosyjscy żołnierze nie opuszczą terytorium Ukrainy. Najnowszym celem hakerów była firma LLC Capital, zajmująca się księgowością. Jednym z jej klientów jest grupa SAFMAR, należąca do rosyjskiego miliardera – Michaiła Gutseriewa.

Hakerzy z grupy Anonymous regularnie informują o kolejnych atakach wymierzonych m.in. w rosyjskie przedsiębiorstwa. Jak wynika wpisu zamieszczonego na Twitterze, najnowsze osiągnięcie kolektywu to przejęcie 31 990 wiadomości e-mail (20,4 GB danych) od rosyjskiej firmy LLC Capital, która specjalizuje się w usługach księgowych. Wiadomości zostały udostępnione na platformie DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets) i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Warto jednak pamiętać, że pobieranie jakichkolwiek plików z tego typu witryn zawsze wiąże się z ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, czy nie zawierają one szkodliwego oprogramowania.

Anonymous to nie jedyna grupa, która bacznie przygląda się poczynaniom Władimira Putina i jego armii. Hakerzy z NB65 (Network Battalion 65′), którzy są powiązani ze słynnymi, zamaskowanymi hakerami również nie próżnują. Z najnowszych informacji wynika, że zhakowali ponad 480 GB danych i 75 tys. plików, w tym wiadomości e-mail od CorpMSP, federalnej instytucji zapewniającej wsparcie małym i średnim firmom. Większościowym udziałowcem CorpMSP jest Rosja. Wspomniane dane również zostały udostępnione na platformie DDoSecrets.

Wzmożona działalność hakerska, którą można obserwować w ostatnim czasie, budzi wiele pytań dotyczących zabezpieczeń współczesnych systemów informatycznych oraz możliwości ich złamania. Zwłaszcza że od początku brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, trwającej już ponad 70 dni, hakerzy zaatakowali nie tylko prywatne przedsiębiorstwa, ale także instytucje państwowe np. Rosyjski Bank Centralny czy bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Przejęli również monitoring z Kremla i zhakowali nawet jacht Putina, nadając mu kurs “do piekła”.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *