Anonymous nie zwalniają tempa. Hakerzy atakują kolejna cele w Rosji

Anonymous cały czas kontynuują własną walkę z reżimem Putina, która, jak zapowiadają, nie skończy się, dopóki rosyjscy żołnierze nie opuszczą terytorium Ukrainy. Najnowszym celem hakerów była firma LLC Capital, zajmująca się księgowością. Jednym z jej klientów jest grupa SAFMAR, należąca do rosyjskiego miliardera – Michaiła Gutseriewa.

Hakerzy z grupy Anonymous regularnie informują o kolejnych atakach wymierzonych m.in. w rosyjskie przedsiębiorstwa. Jak wynika wpisu zamieszczonego na Twitterze, najnowsze osiągnięcie kolektywu to przejęcie 31 990 wiadomości e-mail (20,4 GB danych) od rosyjskiej firmy LLC Capital, która specjalizuje się w usługach księgowych. Wiadomości zostały udostępnione na platformie DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets) i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Warto jednak pamiętać, że pobieranie jakichkolwiek plików z tego typu witryn zawsze wiąże się z ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, czy nie zawierają one szkodliwego oprogramowania.

Anonymous to nie jedyna grupa, która bacznie przygląda się poczynaniom Władimira Putina i jego armii. Hakerzy z NB65 (Network Battalion 65′), którzy są powiązani ze słynnymi, zamaskowanymi hakerami również nie próżnują. Z najnowszych informacji wynika, że zhakowali ponad 480 GB danych i 75 tys. plików, w tym wiadomości e-mail od CorpMSP, federalnej instytucji zapewniającej wsparcie małym i średnim firmom. Większościowym udziałowcem CorpMSP jest Rosja. Wspomniane dane również zostały udostępnione na platformie DDoSecrets.

Wzmożona działalność hakerska, którą można obserwować w ostatnim czasie, budzi wiele pytań dotyczących zabezpieczeń współczesnych systemów informatycznych oraz możliwości ich złamania. Zwłaszcza że od początku brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, trwającej już ponad 70 dni, hakerzy zaatakowali nie tylko prywatne przedsiębiorstwa, ale także instytucje państwowe np. Rosyjski Bank Centralny czy bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Przejęli również monitoring z Kremla i zhakowali nawet jacht Putina, nadając mu kurs “do piekła”.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *