Anonymous nie zwalniają tempa. Hakerzy atakują kolejna cele w Rosji

Anonymous cały czas kontynuują własną walkę z reżimem Putina, która, jak zapowiadają, nie skończy się, dopóki rosyjscy żołnierze nie opuszczą terytorium Ukrainy. Najnowszym celem hakerów była firma LLC Capital, zajmująca się księgowością. Jednym z jej klientów jest grupa SAFMAR, należąca do rosyjskiego miliardera – Michaiła Gutseriewa.

Hakerzy z grupy Anonymous regularnie informują o kolejnych atakach wymierzonych m.in. w rosyjskie przedsiębiorstwa. Jak wynika wpisu zamieszczonego na Twitterze, najnowsze osiągnięcie kolektywu to przejęcie 31 990 wiadomości e-mail (20,4 GB danych) od rosyjskiej firmy LLC Capital, która specjalizuje się w usługach księgowych. Wiadomości zostały udostępnione na platformie DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets) i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Warto jednak pamiętać, że pobieranie jakichkolwiek plików z tego typu witryn zawsze wiąże się z ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, czy nie zawierają one szkodliwego oprogramowania.

Anonymous to nie jedyna grupa, która bacznie przygląda się poczynaniom Władimira Putina i jego armii. Hakerzy z NB65 (Network Battalion 65′), którzy są powiązani ze słynnymi, zamaskowanymi hakerami również nie próżnują. Z najnowszych informacji wynika, że zhakowali ponad 480 GB danych i 75 tys. plików, w tym wiadomości e-mail od CorpMSP, federalnej instytucji zapewniającej wsparcie małym i średnim firmom. Większościowym udziałowcem CorpMSP jest Rosja. Wspomniane dane również zostały udostępnione na platformie DDoSecrets.

Wzmożona działalność hakerska, którą można obserwować w ostatnim czasie, budzi wiele pytań dotyczących zabezpieczeń współczesnych systemów informatycznych oraz możliwości ich złamania. Zwłaszcza że od początku brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, trwającej już ponad 70 dni, hakerzy zaatakowali nie tylko prywatne przedsiębiorstwa, ale także instytucje państwowe np. Rosyjski Bank Centralny czy bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Przejęli również monitoring z Kremla i zhakowali nawet jacht Putina, nadając mu kurs “do piekła”.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.