Ty także możesz zostać hakerem i zaatakować automatycznie Rosję. Jak?

Zespół ukraińskich informatyków współpracujących w ramach projektu disBalancer i zajmujących się cyberbezpieczeństwem stworzył program Liberator, który atakuje rosyjskie strony propagandowe – poinformował portal „Ukrainska Prawda”.

– W czasie pokoju zespół programistów opracowywał program do testowania zabezpieczeń i ochrony projektów kryptograficznych przed oszustwami. Po rosyjskiej inwazji programiści postanowili wykorzystać swoje doświadczenia do atakowania rosyjskich zasobów internetowych, które rozpowszechniają propagandę i dezinformację – powiedzieli przedstawiciele zespołu.

Strona projektu

Użytkownicy programu, który można pobrać i zainstalować, zaatakowali już ponad 200 stron, w tym witrynę internetową Kremla, FSB, resortu finansów FR, sprawiedliwości, czy telewizji Russia Today, będącej tubą propagandową reżimu Władimira Putina.

Zespół chce zebrać 100 tys. użytkowników online w celu zaatakowania lepiej zabezpieczonych witryn.

Link do programu (Windows/MacOS/Linux): https://disbalancer.com/

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *