Ty także możesz zostać hakerem i zaatakować automatycznie Rosję. Jak?

Zespół ukraińskich informatyków współpracujących w ramach projektu disBalancer i zajmujących się cyberbezpieczeństwem stworzył program Liberator, który atakuje rosyjskie strony propagandowe – poinformował portal „Ukrainska Prawda”.

– W czasie pokoju zespół programistów opracowywał program do testowania zabezpieczeń i ochrony projektów kryptograficznych przed oszustwami. Po rosyjskiej inwazji programiści postanowili wykorzystać swoje doświadczenia do atakowania rosyjskich zasobów internetowych, które rozpowszechniają propagandę i dezinformację – powiedzieli przedstawiciele zespołu.

Strona projektu

Użytkownicy programu, który można pobrać i zainstalować, zaatakowali już ponad 200 stron, w tym witrynę internetową Kremla, FSB, resortu finansów FR, sprawiedliwości, czy telewizji Russia Today, będącej tubą propagandową reżimu Władimira Putina.

Zespół chce zebrać 100 tys. użytkowników online w celu zaatakowania lepiej zabezpieczonych witryn.

Link do programu (Windows/MacOS/Linux): https://disbalancer.com/

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.