Ty także możesz zostać hakerem i zaatakować automatycznie Rosję. Jak?

Zespół ukraińskich informatyków współpracujących w ramach projektu disBalancer i zajmujących się cyberbezpieczeństwem stworzył program Liberator, który atakuje rosyjskie strony propagandowe – poinformował portal „Ukrainska Prawda”.

– W czasie pokoju zespół programistów opracowywał program do testowania zabezpieczeń i ochrony projektów kryptograficznych przed oszustwami. Po rosyjskiej inwazji programiści postanowili wykorzystać swoje doświadczenia do atakowania rosyjskich zasobów internetowych, które rozpowszechniają propagandę i dezinformację – powiedzieli przedstawiciele zespołu.

Strona projektu

Użytkownicy programu, który można pobrać i zainstalować, zaatakowali już ponad 200 stron, w tym witrynę internetową Kremla, FSB, resortu finansów FR, sprawiedliwości, czy telewizji Russia Today, będącej tubą propagandową reżimu Władimira Putina.

Zespół chce zebrać 100 tys. użytkowników online w celu zaatakowania lepiej zabezpieczonych witryn.

Link do programu (Windows/MacOS/Linux): https://disbalancer.com/

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się “inteligentniejsza”

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *