Ty także możesz zostać hakerem i zaatakować automatycznie Rosję. Jak?

Zespół ukraińskich informatyków współpracujących w ramach projektu disBalancer i zajmujących się cyberbezpieczeństwem stworzył program Liberator, który atakuje rosyjskie strony propagandowe – poinformował portal „Ukrainska Prawda”.

– W czasie pokoju zespół programistów opracowywał program do testowania zabezpieczeń i ochrony projektów kryptograficznych przed oszustwami. Po rosyjskiej inwazji programiści postanowili wykorzystać swoje doświadczenia do atakowania rosyjskich zasobów internetowych, które rozpowszechniają propagandę i dezinformację – powiedzieli przedstawiciele zespołu.

Strona projektu

Użytkownicy programu, który można pobrać i zainstalować, zaatakowali już ponad 200 stron, w tym witrynę internetową Kremla, FSB, resortu finansów FR, sprawiedliwości, czy telewizji Russia Today, będącej tubą propagandową reżimu Władimira Putina.

Zespół chce zebrać 100 tys. użytkowników online w celu zaatakowania lepiej zabezpieczonych witryn.

Link do programu (Windows/MacOS/Linux): https://disbalancer.com/

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *